Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 4349
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Szczoteczki elektryczne z czujnikiem nacisku – jak wybrać odpowiednią dla siebie?

Piątek, 17 grudnia 2021, 15:56
Aktualizacja: 15:57
Autor: ts
Polska: Szczoteczki elektryczne z czujnikiem nacisku – jak wybrać odpowiednią dla siebie?
Fot. ts
Szczoteczki elektryczne działają znacznie szybciej niż klasyczne szczoteczki manualne. Podczas gdy szczotką manualną w ciągu minuty jesteśmy w stanie wykonać maksymalnie do 200 ruchów, tą elektryczną w tym samym czasie – w przypadku najbardziej zaawansowanych modeli sonicznych - możemy wykonać takich ruchów nawet 96 000. Niesamowite tempo pracy szczoteczek elektrycznych bezpośrednio przekłada się na ich skuteczność, jednak wiąże się także z ryzykiem uszkodzenia szkliwa. Właśnie dlatego warto wybierać szczoteczki elektryczne wyposażone w czujnik siły nacisku.

Stomatolodzy są zgodni, że szczoteczką manualną nie jesteśmy w stanie tak dokładnie wyczyścić jamy ustnej jak elektryczną, dlatego właśnie to szczotki zasilane akumulatorowo obecnie rekomenduje się do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Dzięki nim, znacznie skuteczniej mamy szansę wyeliminować naloty nazębne i przebarwienia. Dodatkowy atut szczoteczek elektrycznych to ich funkcje, zwiększające komfort codziennego mycia. Jedną z nich jest czujnik siły nacisku, który pozwala zadbać o to, byśmy uniknęli podczas szczotkowania podrażnień.

Po co potrzebny jest nam czujnik siły nacisku?
Czujnika siły nacisku nie znajdziemy w każdej szczoteczce elektrycznej – jest on bowiem elementem dodatkowego wyposażenia szczoteczki, zazwyczaj dostępnym w najbardziej zaawansowanych urządzeniach. Jego zadanie to zwiększanie komfortu i bezpieczeństwa codziennego mycia zębów poprzez nadzorowanie, czy nie wywieramy włosiem szczoteczki na swoje szkliwo zbyt intensywnego nacisku.

Wiecie już, że szczoteczki elektryczne pracują niezwykle szybko, co już samo w sobie stanowi pewne zagrożenie dla naszego szkliwa. Ponadto, wiele osób korzysta z past do zębów o wysokim współczynniku ścieralności, co w połączeniu z ogromną prędkością pracy urządzeń często wiąże się z inwazyjnością. Jeśli dodamy do tego nieumiejętne korzystanie ze szczoteczki elektrycznej, a zatem dociskanie jej włosia do szkliwa zbyt mocno, to mamy jasny obraz tego, jak bardzo nasze szkliwo podczas każdego mycia zostaje wystawione na próbę.
Czujniki siły nacisku zapobiegają uszkodzeniu szkliwa, czyniąc nasze mycie zębów znacznie bezpieczniejszym. Za każdym razem, gdy użytkownik dociska włosie szczotki do szkliwa zbyt mocno, czujnik informuje nas o tym za sprawą specjalnego sygnału.

Jak działa czujnik siły nacisku?
Obtarcia szkliwa spowodowane wywieraniem na zęby podczas mycia zbyt dużej siły często prowadzą do nadwrażliwości zębowej, a nawet nieodwracalnego zniszczenia szkliwa. Niezmiernie ważne jest zatem, by myć zęby szczoteczkami elektrycznymi z wyczuciem. Czujniki siły nacisku nam w tym pomagają, a ich działaniem usatysfakcjonowani są zarówno eksperci z branży stomatologicznej, jak i sami konsumenci.

Czujniki siły nacisku wbudowane są w rękojeść szczoteczki elektrycznej. Gdy tylko dociskamy włosie szczoteczki do szkliwa zbyt mocno, natychmiast zapalają umieszczoną na szczoteczce kontrolną diodę, bądź też wywołują charakterystyczny, pulsacyjny dźwięk. W ten sposób użytkownik otrzymuje jasną informację, że wywiera włosiem szczoteczki na szkliwo zbyt mocny nacisk i powinien zwolnić swoje ruchy. Co więcej, aby zapewnić nam możliwie największe bezpieczeństwo, czujniki siły nacisku wraz z zapaleniem diody czy też wysłaniem do użytkownika sygnału ostrzegawczego zwalniają bądź całkowicie wstrzymują pracę szczoteczki, zapobiegając dalszemu, inwazyjnemu oddziaływaniu na szkliwo.

Która szczoteczka z czujnikiem siły nacisku okaże się dla mnie najlepsza?
Na rynku znajdziemy obecnie kilka rodzajów szczoteczek elektrycznych. Różnią się one od siebie prędkością i sposobem pracy, rodzajem zastosowanej głowicy czyszczącej, a także liczbą oferowanych trybów czyszczenia, funkcji, oraz usprawnień, mających wznieść komfort i bezpieczeństwo naszego mycia na jeszcze wyższy poziom. Przegląd popularnych urządzeń oraz rankingi najlepszych szczoteczek znajdziesz na stronie https://szczoteczka-elektryczna.edu.pl Jednym z najważniejszych elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupów, jest z pewnością obecność czujnika siły nacisku.

Jeśli chodzi o wybór szczoteczki elektrycznej z czujnikiem siły nacisku, do dyspozycji mamy trzy modele urządzeń:
• Szczoteczki rotacyjne – najbardziej podstawowe i najprostsze w użyciu modele urządzeń. Mają okrągłe głowice czyszczące i poruszają się ruchami 2D, a więc rotacyjnymi, z prędkością do 8800 takich ruchów na minutę. Zainstalowany czujnik siły nacisku chroni przed wywieraniem na szkliwo zbyt dużej siły.
• Szczoteczki rotacyjno-pulsacyjne – urządzenia, które również posiadają okrągłe głowice czyszczące, ale pracują w technologii 3D, a więc za sprawą połączonych ruchów rotacyjnych z pulsacjami (do 8800 ruchów rotacyjnych i 40 000 pulsacji na minutę). Dzięki temu pozwalają bezpiecznie usuwać płytkę nazębną z jeszcze większej liczby obszarów.
• Szczoteczki soniczne – najbardziej zaawansowane modele urządzeń. Posiadają podłużne głowice czyszczące i pracują z wykorzystaniem fal dźwiękowych. Podczas mycia, emitowane przez szczoteczki drgania soniczne pobudzają do zmieszania się ze sobą pastę do zębów i ślinę, a z tej mieszaniny wytwarzają następnie mikro bąbelki. Innowacyjna technologia zastosowana w szczoteczkach sonicznych pozwala im usuwać płytkę nazębną nawet z obszarów trudno dostępnych. Zainstalowany w niektórych modelach urządzeń czujnik siły nacisku jest gwarantem przy bardzo dużej szybkości pracy (nawet 96 000 ruchów na minutę) uniknięcia podrażnień szkliwa.

Oczywiście to, na który typ szczoteczki elektrycznej się zdecydujemy jest wyłącznie naszą indywidualną sprawą. Dokonując wyboru, powinniśmy kierować się przede wszystkim własnymi oczekiwaniami i preferencjami.

Dlaczego warto wybrać szczoteczkę z czujnikiem siły nacisku?
Czujnik siły nacisku to oferowane przez niektóre szczoteczki elektryczne udogodnienie, które powinno zwrócić uwagę każdego, komu zależy na skutecznej, ale przy tym bezpiecznej pielęgnacji jamy ustnej. Doskonałym rozwiązaniem okaże się on zwłaszcza w przypadku osób mających tendencję do mocnego dociskania szczoteczki do zębów oraz tych, którzy ze szczoteczkami elektrycznymi nie mieli dotąd do czynienia.

Główne zalety czujnika siły nacisku to:
• możliwość kontrolowania intensywności mycia zębów,
• ochrona przed podrażnieniami dziąseł,
• zapewnianie pełnego bezpieczeństwa podczas mycia szkliwu,
• ochrona przed naruszeniem struktury zęba,
• zapobieganie odsłanianiu się szyjek zębowych.
Mamy nadzieję, że udało się nam każdego z Was przekonać, że czujnik siły nacisku jest w niemal każdej współczesnej szczoteczce elektrycznej udogodnieniem właściwie niezbędnym.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group