Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 6365
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: System telematyczny to nie tylko lokalizacja pojazdów! Sprawdź, co jeszcze możesz zyskać!

Poniedziałek, 25 października 2021, 13:41
Aktualizacja: 13:42
Autor: ts
Polska: System telematyczny to nie tylko lokalizacja pojazdów! Sprawdź, co jeszcze możesz zyskać!
Fot. ts
Lokalizowanie pojazdów w ramach transportu krajowego i międzynarodowego to jedna z najważniejszych funkcji systemów telematycznych wykorzystywanych w branży TSL.

Nowoczesne platformy tj. WEBFLEET od Webfleet Solutions ułatwiają kompleksowe zarządzanie flotą pojazdów, niezależnie od charakteru prowadzonej działalności – system posiada funkcje, które sprawdzą się zarówno w transporcie międzynarodowym, pasażerskim, w branży KEP czy chociażby w pracy przedstawicieli handlowych. Stosowanie rozwiązań cyfrowych daje ogromną przewagę konkurencyjną w zakresie optymalizacji kosztów planowania tras.

1. Profesjonalne zarządzanie flotą pojazdów
Duże floty pojazdów zarządzane przy pomocy systemów cyfrowych nie wymagają zatrudniania wielu pracowników odpowiedzialnych za fleet management. Aplikacje systemu zbierają ważne informacje, a intuicyjny dashboard pozwala szybko ocenić stan realizacji poszczególnych zleceń. Co ważne, system WEBFLEET można zintegrować z dotychczasowym oprogramowaniem, co ogranicza czas wdrożenia. Cyfryzacja w zarządzaniu flotą pojazdów zapewnia zgodność z przepisami krajowymi i unijnymi dotyczącymi np. kwestii ekologicznych czy czasu pracy kierowców.

2. Prawidłowy kontakt spedytora z kierowcą
System telematyczny poprawia komunikację pomiędzy spedytorem i kierowcą. Dzięki temu kierowca otrzymuje wsparcie podczas realizacji dłuższych tras. Precyzyjna lokalizacja GPS i mapy aktualizowane w czasie rzeczywistym pozwalają na modyfikację drogi przejazdu, co pozwala uniknąć korków i ominąć niebezpieczne odcinki na trasie. Coraz częściej zwraca się uwagę na bezpieczeństwo kierowców, a w związku z niepewną sytuacją polityczną na Bliskim Wschodzie oraz kryzysem migracyjnym, kwestia ta będzie mieć jeszcze większe znaczenie. Szybki kontakt kierowcy z przedstawicielem firmy będzie miał więc kluczowe znaczenie dla pracowników organizacji.

3. Raportowanie
Oprogramowanie zbiera i analizuje dane dotyczące funkcjonowania firmy transportowej na bieżąco i umożliwia sprawne raportowanie. System pozwala też zachować nadzór nad statusem poszczególnych zleceń, co może mieć istotne znaczenie dla zleceniodawców. WEBFLEET oferuje funkcję automatycznego raportowania lub tworzenia dokumentów na żądanie. Dane pozyskiwane w sposób automatyczny charakteryzują się na ogół większą poprawnością i kompletnością, co przekłada się na jakość pozyskiwanych informacji.

4. Poprawa relacji z klientami
System telematyczny z lokalizacją GPS pozwalający na integrację z innymi aplikacjami biznesowymi wpływa na zadowolenie zleceniodawców. Klient, który wie, co się dzieje z jego ładunkiem w czasie rzeczywistym i otrzymuje powiadomienia o czasie realizacji zlecenia, ma większą satysfakcję ze współpracy. Firmy transportowe coraz częściej tworzą specjalne platformy on-line, które pozwalają klientom uzyskać istotne informacje na temat statusu ich zleceń.

5. Przetwarzanie danych w celu udoskonalenia wydajności jazdy
WEBFLEET przetwarza dane dotyczące wydajności jazdy kierowców i pokazuje, w jaki sposób wygenerować oszczędności, ale też spełnić normy ekologiczne promowane coraz częściej przez politykę Unii Europejskiej. Śledzenie samochodu nie jest w żaden sposób inwazyjne dla kierowcy i nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie – pozwala na udoskonalenie umiejętności zawodowych. Ekonomiczny styl jazdy to niezbędna przewaga konkurencyjna w sektorze TSL.

6. Szybkie rozliczenia kilometrów
Automatyczne uzupełnianie karty drogowej zwiększa komfort współpracy z podwykonawcami i usprawnia rozliczenia za każdy kilometr zgodnie z przepisami. Do tego w systemie WEBFLEET wyróżnia się opcja raportowania przejechanych służbowo lub prywatnie kilometrów, co ogranicza problemy przy niespodziewanych kontrolach urzędowych.
Lokalizacja GPS uzupełnia się z innymi funkcjami i daje realną przewagę technologiczną firmom wyspecjalizowanym w transporcie krajowym lub międzynarodowym. Kontrola kosztów, zabezpieczenie kierowcy, usprawnienie pracy spedytora, wymuszenie ekonomicznego stylu jazdy na poziomie całej floty to tylko niektóre z ważnych zalet nowoczesnych systemów telematycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group