Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 2893
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Skok w tandemie – także Ty możesz skoczyć ze spadochronem!

Środa, 2 grudnia 2020, 10:46
Aktualizacja: 10:46
Autor: ts
Polska: Skok w tandemie – także Ty możesz skoczyć ze spadochronem!
Fot. ts
Dzisiaj skoki spadochronowe nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób z odpowiednim przeszkoleniem, kondycją czy stanem zdrowia. Skoczyć może niemalże każdy, kto odważy się na krok w przestworza. To wszystko za sprawą skoków tandemowych, które pozwalają niemalże każdemu z nas na spełnienie swoich fantazji!

Skoki tandemowe to specjalny rodzaj skoków spadochronowych, które odbywają się wspólnie z instruktorem spadochroniarstwa. W ten sposób samemu nie trzeba mieć żadnego wcześniejszego przygotowania, ponieważ za wszystkie kwestie techniczne odpowiada wtedy pilot tandemu. Pasażer wraz z pilotem połączeni są specjalną uprzężą, stosuje się również specjalne spadochrony z automatami, dlatego bezpieczeństwo skoku jest na najwyższym poziomie.

Jaki skok w tandemie wybrać?
Przy rezerwowaniu skoku tandemowego, co można zrobić szybko i łatwo przez internet, do wyboru są dwie opcje – skok z 3000 lub z 4000 metrów. Wysokość wyskoku jest tutaj bardzo ważna, ponieważ to od niej zależy czas swobodnego spadania – jest on liczony od wyskoku aż do otwarcia czasy spadochronowej i to właśnie jest ten najbardziej emocjonujący moment całego wydarzenia. W przypadku skoku z 3000 metrów swobodne spadanie trwa około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów to średnio minuta, ale skok ten jest droższy o około 100-200 złotych.

Nie trzeba również obawiać się o lądowanie, ponieważ przy skokach tandemowych jest ono miękkie i nie ma ryzyka kontuzji. Za przebieg lądowania odpowiada całkowicie pilot i wystarczy stosować się do jego wskazań, aby wylądować bez problemu na trawiastym lądowisku.

Warto również wspomnieć, że cały skok tandemowy może być zarejestrowany – zdjęcia i film z takiego wyczynu na pewno będą wyjątkową pamiątką na lata i okazją, żeby pochwalić się przed znajomymi swoją odwagą. Za rejestrację skoku odpowiada jeszcze jeden skoczek, który wyskakuje przed tandemem z samolotu, dlatego też jest w stanie uchwycić wszystkie ekscytujące te momenty.

Ile kosztują skoki w tandemie i gdzie można z nich skorzystać?
Za skoki tandemowe wcale nie trzeba zapłacić tak dużo, jak mogłoby się wydawać. Skok z 3000 metrów to wydatek około 500-600 złotych, z kolei ten z 4000 metrów kosztuje średnio 700 złotych. Gdy chcesz dodatkowo zamówić rejestrację wydarzenia, wtedy jest to dodatkowy koszt około 200-300 złotych. Dodatkowo także ośrodki regularnie organizują obniżki – można skorzystać z nich również wtedy, gdy namówi się znajomych czy rodzinę na spróbowanie skoków tandemowych.

Dzisiaj skoki spadochronowe w tandemie organizowane są w wielu różnych miejscowościach, w których działają ośrodki lotnicze i spadochroniarskie – można znaleźć je praktycznie w całej Polsce.

Jeżeli szukasz sprawdzonego ośrodka, polecam sprawdzić ofertę Skydive.pl – to certyfikowany ośrodek z siedzibą na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem, który organizuje również skoki tandemowe w takich miejscowościach jak Gliwice, Przasnysz oraz Pruszcz Gdański.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group