Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 2391
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Samotna matka czwórki dzieci potrzebuje pomocy

Niedziela, 2 czerwca 2013, 8:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 czerwca 2013, 7:46
Autor: Angela
Jelenia Góra: Samotna matka czwórki dzieci potrzebuje pomocy
Fot. Angela
Wanna, muszla klozetowa, umywalka, pralka, lodówka, szafy, tapczan, żyrandole, pościel, ręczniki, talerze, sztućce, ubrania – to najpotrzebniejsze rzeczy dla matki czwórki małych dzieci Katarzyny Tokarczuk. Są one niezbędne do tego by mogła wprowadzić się do dwupokojowego mieszkania przyznanego przez miasto. Obecnie wraz z dziećmi przebywa w zagrzybionym pokoju przy ul. Nowowiejskiej.

Pani Katarzyna od urodzenia mieszka wraz z rodzicami w wielorodzinnym budynku przy ul. Nowowiejskiej w Jeleniej Górze. Kobieta razem z pięciomiesięczną Lenką, dwuletnią Elizą, pięcioletnią Julą i siedmioletnim Michałem zajmuje tylko jeden pokój.

- Przez rok zabiegałam o nowe mieszkanie – mówi pani Katarzyna. – U prezydenta i jego zastępców bywałam raz w tygodniu. Już miałam się poddać, ale dzieci dawały mi siłę. Dla nich to robiłam, bo tu na ścianach wszędzie jest grzyb. Dzieci chorowały cały czas. Pomogli mi dobrzy ludzie. Pani dyrektor przedszkola wraz ze swoim mężem przewodniczącym rady i inna pani radna. Udało się. Dostałam dwupokojowe mieszkanie przy ul. Karola Miarki, ale nie mam dosłownie nic by się tam przeprowadzić. Przez grzyb te meble, które są tutaj, porozklejały się. Tapczan jest stary i przesiąknięty wilgocią. Tam nie ma w mieszkaniu toalety, ani łazienki. Możemy to sobie zrobić z wydzielonej części kuchni. Dobrzy ludzie obiecali mi, że jak będę miała materiały, wannę i muszlę to pomogą mi to zamontować. Mam nadzieję, że się uda. W życiu mi się nie poukładało, ale mam nadzieję, że chociaż dzieciom zapewnię podstawowe warunki – dodaje matka.

I czeka na pomoc ludzi dobrej woli. A wraz z nią czekają dzieci, które kochają ją jak nikt na świecie. W tym całym dramacie biedy mają też swoje małe marzenia. Jedno z nich Michałek nam zdradził. - Bardzo chciałbym dostać flet – powiedział z uśmiechniętą buzią.

Na prośbę matki osoby, które chciałby pomóc proszone są o kontakt z redakcją. Adres e-mail: redakcja@jelonka.com lub telefonicznie pod nr 75 75 444 00 (pn.- pt. w godz. 9.00 – 16.00).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (133) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group