Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 7087
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Praca od zaraz w Jeleniej Górze, czy jest w czym wybierać?

Piątek, 28 maja 2021, 10:53
Aktualizacja: 10:54
Autor: ts
Jelenia Góra: Praca od zaraz w Jeleniej Górze, czy jest w czym wybierać?
Fot. ts
Jelenia Góra jest miastem, które znajduje się w województwie dolnośląskim. Miejscowość zamieszkuje około 78 000 ludności, a powierzchnia to 109.22 km2. Poziom bezrobocia jest dość niski, wynosi 4.6%, co stawia to miasto wśród lokalizacji, które mogą pochwalić się najniższym współczynnikiem, dotyczącym osób niezatrudnionych.

Oferty pracy w Jeleniej Górze – co można w nich znaleźć?
Wiele osób zastanawia się, czy w Jeleniej Górze znajduje się wystarczająca liczba ofert pracy, z których można wybierać. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Zależy głównie od tego, jakim zakresem umiejętności może się pochwalić zainteresowany. Przede wszystkim ważne są kwalifikacje. Można je nabyć, udając się na studia lub korzystając z pakietów szkoleniowych z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Dzięki nim odpowiednie umiejętności będą mogły zdobyć osoby, które nie mają żadnego doświadczenia. Tym samym zwiększą swoje szanse na zdobycie upragnionego zawodu.

Najlepszym miejscem do tego, żeby szukać ciekawej oferty zatrudnienia, są popularne portale ogłoszeniowe. To właśnie one są wybierane, jako główne pole do zamieszczenia propozycji pracy. Pracodawcy prześcigają się w coraz to lepszych warunkach pracy, a także korzystniejszych stawkach. W efekcie osoby bezrobotne mogą znaleźć zawód, który spełni ich wymagania. Jedną z takich stron jest www.aplikuj.pl/praca/jelenia-gora. To właśnie ta witryna może znacząco pomóc w znalezieniu pracy na terenie Jeleniej Góry.

W jakich branżach warto szukać pracy? Posiadanie jakich kwalifikacji najbardziej się opłaca?
W przypadku najbardziej opłacalnych zawodów dość dużo się zmieniło. Teraz nie tylko zawody związane z prawem, czy medycyną się opłacają. Inżynierowie, osoby związane z marketingiem, zarządzaniem, czy zawodami kreatywnymi również nie mogą narzekać na brak ciekawych ofert. Pracodawcy często proponują naprawdę dobre warunki. Jednak w przypadku wymienionych dziedzin, potrzebne są konkretne kwalifikacje, które zdobywa się zwykle w trakcie długoletnich studiów, a samo otrzymanie stanowiska powinno być zwykle poprzedzone długotrwałym stażem. Nie każdy może pozwolić sobie na taki luksus.

Szukanie zatrudnienia w innych gałęziach gospodarki może okazać się dobrym pomysłem. Dlatego warto się dowiedzieć, w jakich branżach warto szukać pracy w 2021 roku. Przede wszystkim jest to branża IT. Covid-19 zmusił wielu pracodawców do zdigitalizowania większości procesów. Tryb pracy home office stał się bardzo popularny, ale mimo tendencji, która sprawia, że można przewidywać stopniowe wygaszanie się pandemii koronawirusa, wielu z nich deklaruje, że nie ma zamiaru wrócić do poprzedniego trybu pracy. Oprócz branży IT, w takim formacie działają coraz częściej obszary takie jak e-commerce, czy handlowe, gdzie ważny jest kontakt z klientem. To właśnie te dziedziny są polecane, jako te, w którym warto zdobyć umiejętności, ponieważ pracodawcy będą coraz częściej szukać osób z kwalifikacjami, pozwalającymi na wykonywanie obowiązków właśnie w tym zakresie.

Czy bezrobotnym oferuje się pomoc?
Pomimo tego, że rynek pracy oferuje naprawdę dużo możliwości, to nie zawsze osoby bezrobotne są w stanie znaleźć dobre zatrudnienie. Szczególnie w przypadku, gdy nie posiadają konkretnych kwalifikacji. Naprzeciw oczekiwaniom tej grupy wychodzą Urzędy Pracy, a także Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. To właśnie te instytucje proponują skorzystanie z wielu pakietów edukacyjnych i dokształcających, dzięki którym nawet ludzie bez doświadczenia mogą zwiększyć szanse na uzyskanie dobrze płatnej pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
11%
Cieszy
10
56%
Hahaha
2
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group