Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2373
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Porcelana Karolina – światowej sławy polska marka

Piątek, 4 grudnia 2020, 9:54
Aktualizacja: 9:55
Autor: ts
Polska: Porcelana Karolina – światowej sławy polska marka
Fot. ts
Porcelana Karolina to polska marka, uznawana za jednego z najlepszych producentów wyrobów porcelanowych w całej Europie. Produkty marki sprzedawane są nie tylko do krajów europejskich, ale także do Egiptu i USA. Porcelana Karolina cieszy się więc ogromnym powodzeniem i słynie z atrakcyjnych wyrobów, wysokiej jakości.

Historia porcelany Karolina
Firma Zakłady Porcelany Stołowej (ZPS) Karolina została założona w 1860 roku przez niemieckiego przedsiębiorcę Traugotta Silbera. Jeszcze wtedy marka nosiła nazwę Porzellanfabrik Koenigszelt. W kolejnych latach do Silbera dołączyli kolejni przedsiębiorcy, którzy stali się jego wspólnikami - August Rappsilber i Carl Hackmann. Już w pierwszych latach swojego istnienia w fabryce produkowano porcelanę wysokiej klasy i doskonałej jakości. We Wrocławiu w 1870 roku wyeksponowano porcelanę Karolina na wystawie, a trzy lata później produkty marki otrzymały wyjątkowy dyplom w Wiedniu. Dopiero po II wojnie światowej znacjonalizowano fabrykę i właśnie w 1954 roku nadano jej nową nazwę - Porcelana Karolina. W 1993 roku, już po okresie transformacji, ZPS Karolina została sprywatyzowana, a jej właścicielami stali się pracownicy - część z nich wciąż współpracuje z fabryką. Obecnie produkty ZPS Karolina znaleźć można w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych.

Porcelana Karolina - łączy tradycję z nowoczesnością
Porcelana Karolina może poszczycić się 160-letnią tradycją, a produkty marki łączą w sobie piękne wzornictwo z nowoczesnością. Już od prawie 30 lat firma jest spółką pracowniczą, a marka odnosi sukcesy przede wszystkim dzięki zaangażowaniu ludzi, a także dzięki zgranemu zespołowi. Obecnie firma ZPS Karolina eksportuje swoją porcelanę do aż 24 krajów, w tym zarówno państw europejskich, jak i Egiptu oraz USA. W Polsce sprzedażą zajmują się zarówno duże sklepy sieciowe, jak i detaliczne oraz internetowe sklepy. Klienci doceniają przede wszystkim wysoką jakość produktów, a także stałą dostępność. Dodatkowo firma postępuje z duchem czasu, a więc koncentruje się na ekologii - recycling półproduktów oraz niewykorzystanych opakowań to ważne elementy działania marki. ZPS Karolina współpracuje także z uczelniami w Polsce: ASP we Wrocławiu i AGH w Krakowie.

Jaki serwis obiadowy lub kawowy wybrać?
Wybierając serwis obiadowy lub kawowy, warto zwrócić uwagę na renomę producenta i opinie na jego temat. Porcelana Karolina oferuje swoim klientom produkty wysokiej jakości, które są polskie. W ten sposób możliwe jest wspieranie lokalnego rynku i producentów. Decydując się na zakup serwisu kawowego lub obiadowego, warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:
• przeznaczenie serwisu - czy ma być on na co dzień, czy też służyć tylko od święta,
• ilość nakryć - w przypadku rodzin dwu lub trzyosobowych wystarczy zwykle serwis składający się z 4 lub 6 kompletów, chyba że zapraszamy wielu gości - w takiej sytuacji lepiej wybrać serwis z 12 lub 18 kompletami,
• styl, na przykład elegancki, tradycyjny, nowoczesny,
• kolorystyka - można znaleźć typowo białe serwisy, ale także kremowe lub z wzorami,
• kształt talerzy - mogą być okrągłe, kwadratowe lub inne.
Warto wiedzieć o tym, że często piękna zastawa stołowa jest atrakcją wielu stołów i może sprawiać ogromną przyjemność domownikom oraz gościom.

Polecane produkty porcelany Karolina
W ofercie ZPS Karolina znaleźć można różnorodne serwisy, a także pojedyncze elementy, na przykład filiżanki, kubki oraz czajniczki. Na uwagę zasługuje serwis kawowo-herbaciany Amelia, z uroczymi wzorami kwiatowymi. Dla osób, którym zależy na elegancji polecane są serwisy takie jak Gloria FBC (są tutaj talerzyki, bulionówki, salaterki, filiżanki i inne elementy) oraz Roma ETC. Z kolei osoby, którym zależy na wyjątkowym, kwiatowym serwisie, mogą zdecydować się na coś z serii Garden, na przykład Garden Light. Można tutaj kupić salaterkę, filiżanki, a także talerzyki płytkie i deserowe.
Misją firmy ZPS Karolina jest produkcja porcelany stołowej wysokiej jakości, która jest także piękna, unikalna i cieszy oczy, a dodatkowo jest bezpieczna w trakcie użytkowania.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group