• Niedziela, 26 stycznia 2020
  • Godz. 0:35
  • Imieniny: Pauliny, Polikarpa
  • Czytających: 5659
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Pomóż Wojtusiowi – przekaż 1% z podatku

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 7 stycznia 2020, 12:20
Aktualizacja: 12:25
Autor: ts
Fot. ts
Wojtuś urodził się przedwcześnie w ciężkiej zamartwicy płodu z powodu trzykrotnego owinięcia pępowiną. Jako wcześniak Ma wiele wrodzonych schorzeń: wzmożone napięcie mięśniowe, niedoczynność tarczycy, krótkowzroczność z oczopląsem, stwierdzono agenezję ciała modzelowatego mózgu, dziecko autystyczne, bardzo rzadki zespół genetyczny – Syndrom Genitopatellar de Novo, silne dysfunkcje integracji sensorycznej.

W swoim krótkim życiu przeszedł pięć wielogodzinnych operacji chirurgicznych. 19 maja b.r. będzie już 7 latkiem, z utęsknieniem czekamy na jego pierwsze słowo, pierwszy samodzielny krok. Walkę o życie wygrał, ale walka o sprawność i samodzielność trwa nadal i trwać będzie jeszcze długo. Niestety Jego choroba postępuje –wciągu pół roku od diagnozy pojawiła się wielotorbielowatość nerek, musimy pilnować ciśnienia tętniczego żyje z „genetyczną bombą zegarową”. Wojtuś potrzebuje systematycznej rehabilitacji i leczenia u wielu specjalistów – oszukujemy los tak długo jak tylko będzie to możliwe. Zmaga się z nieuleczalną chorobą genetyczną, Aby mógł być sprawny choć trochę w swojej niepełnosprawności, potrzebuje wielu bodźców – rehabilitacji codziennej, żeby nam się „nie zastał”, był kontaktowym (na swój sposób) dzieckiem jak długo będzie to możliwe. Wojtek wymaga stałej opieki lekarskiej u wielu specjalistów: neurologa, endokrynologa, kardiologa, okulisty, stomatologa, otolaryngologa, ortopedy, urologa, nefrologa, genetyka i kosztownej rehabilitacji psychoruchowej: NDT Bobath, terapia SI, terapia Ręki, terapia z neurologopedą klinicznym, aqaterapia. Zajęcia te są mu bardzo potrzebne, aby w znacznym stopniu opóźnić wszystko to co jeszcze przed nami… Nie dość, że wcześniactwo i komplikacji z tym związane to jeszcze ultra rzadki zespół genetyczny (zdiagnozowane Jedyne dziecko w Polsce około 15 na Całym Świecie).
* Niestety Rokowania są bardzo złe, zabrzmiały jak wyrok. Jedyne co możemy robić to rehabilitować, leczyć i cieszyć się każdym wspólnie spędzonym czasem. Jego leczenie i rehabilitacja wiążą się z dużymi kosztami, dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc:

Można pomóc przekazując 1% z podatku
KRS 0000186434 Tytułem: Wojciech Małko 286/M

* Jeżeli ktokolwiek chciałby wesprzeć rehabilitację, leczenie Wojtusia przez wpłaty środków na konto fundacji, podajemy dane: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” 77-400 Złotów Stawnica 33
Nr konta 89-8944-0003-0000-2088-2000-0010 z dopiskiem: darowizna na rzecz Wojciecha Małko

Aby Wojtek mógł cieszyć się dzieciństwem jak najdłużej i bez bólu, (mimo, że ma momenty strasznego cierpienia) jest w tym wszystkim bardzo Dzielny i Walczy, więc my Najbliżsi też mimo bólu w sercu musimy mieć uśmiech na twarzy i walczyć razem z Nim i dla Niego, wiedząc, że to dopiero początki złego nie możemy dopuścić, żeby najgorsze przyszło szybko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group