Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 4238
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Osobowość i uprawianie sportu

Piątek, 25 marca 2022, 11:58
Aktualizacja: 11:58
Autor: ts
Polska: Osobowość i uprawianie sportu
Fot. ts
Wszyscy mamy najróżniejsze gusty. Koncentrujemy się na przykład na muzyce albo modzie i na tym, jakie zakładamy ubrania. To samo też dotyczyć będzie sfery kulinarnej. Niejednokrotnie nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że gust będzie występować także w kontekście aktywności fizycznej.

Gdyby przecież przeanalizować to, jakie preferujemy sporty, to okaże się, że pomimo tego, iż rozumiemy się z innymi osobami doskonale i lubimy razem spędzać czas, to w efekcie każdy ma tutaj całkiem inne upodobania. Preferencje mogą być oczywiście zróżnicowane i będą uzależnione od bardzo wielu czynników. Może chodzić o wychowanie i uprawiane sporty w dzieciństwie, choć nie tylko.

Przeszkodą dla wielu osób może być również jakaś przewlekła choroba albo po prostu zbyt duża ilość kilogramów. W konsekwencji więc nie zawsze każdy trening będzie odpowiadać naszym minimalnym preferencjom. Jeżeli ktoś będzie nas zmuszać do takiego konkretnego sportu, to wtedy nici z przyjemności. Momentalnie będziemy tracić zapał. A nie to przecież wcale nie chodzi. Nie chcemy być zmuszani do chodzenia na siłownię albo do biegania. Jeśli jesteś zainteresowany profesjonalnym sportem, to możesz śledzić ten betfan bonus.


Osobowość wpływa na zaangażowanie w sporcie
Badania, które są realizowane przez naukowców, bardzo wyraźnie pokazują, że nasze indywidualne zaangażowanie będzie miało bardzo duże znaczenie, jeżeli chodzi o wyniki osiągane w sporcie. Dlatego też, jeżeli chcemy zaangażować się w taką aktywność i konsekwentnie trenować, to najlepiej jest wybierać dyscypliny, które będą dopasowany do naszej osobowości. W takich okolicznościach nie będziemy wracać na przykład do starych przyzwyczajeń takich jak gry komputerowe albo seriale telewizyjne. W takiej sytuacji z radością będziemy szli na kolejny trening lub będziemy się ubierać, aby iść pobiegać. Nie będziemy szukać żadnych wymówek, a celem przewodnim będzie dla nas na przykład zgrabna sylwetka i lepsze samopoczucie.

To, na co specjaliści zwracają uwagę, to na przykład fakt dopasowania konkretnych typów ćwiczeń do naszych cech osobowości. Jeżeli jesteś na przykład osobą, która uważana jest za uporządkowaną i zdyscyplinowaną, to wtedy można wybierać ćwiczenia, które będą się rządziły konkretnymi prawidłami. Wtedy też aktywność sportowa może przewidywać rutynę i powtarzalność pewnych konkretnych ćwiczeń. W takich okolicznościach osoba taka się nie znudzi, a sport będzie sprawiać jej po prostu przyjemność, a nie będzie barierą. Przykładem takich aktywności będzie, chociażby zumba albo jogging. W tym przypadku ruchy są łatwe do zapamiętania. Można też zdecydować się na gimnastykę i pilates albo aerobik. Dobrą opcją będzie także zapisanie się na sztuki walki. Ten ostatni przykład przewiduje bardzo intensywne ćwiczenia, ale będą one także bazowały na regularnych i powtarzalnych ruchach.

Sporty dla osób towarzyskich
Generalnie wszystkich nas będziemy także dzielić w zasadzie na dwie podstawowe grupy, czyli osoby towarzyskie oraz te, którym nie przeszkadza samotność. Osoby, które preferują koncentrację na własnej osobie, będą wybierały na przykład bieganie, czy też jazdę na rowerze. Z kolei jednostki towarzyskie preferują dyscypliny grupowe. To bardzo dobra opcja, jeżeli chcemy znów spotkać się ze znajomymi, co też będzie dodatkową motywacją i to nie tylko na boisku sportowym, ale również na siłowni.

Doskonale będzie się tutaj sprawdzać piłka siatkowa albo nożna. Ciekawą opcją będą także zajęcia taneczne no i oczywiście body combat, czyli program sportowy, który jest inspirowany sztukami walki. Znajdzie się też coś dla osób leniwych. Takie jednostki trudno jest wyciągnąć na siłownię albo wsadzić na rower. Najlepszą opcją będą tu ćwiczenia w zaciszu domowym. Może to być nawet wchodzenie schodami w górę i w dół albo taniec do ubóstwianych utworów muzycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group