Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8659
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Okap kuchenny podszafkowy – zalety

Poniedziałek, 12 lipca 2021, 9:29
Aktualizacja: 9:29
Autor: ts
Nasza kuchnia jest bez wątpienia miejscem, w którym spędzamy dość dużo czasu. To właśnie tam przygotowujemy pyszne i aromatyczne potrawy, którymi raczymy się podczas wspólnych posiłków. Szczególnie więc dbamy o wystrój tego pomieszczenia i o to, by umieszczone tam sprzęty były nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Łatwo się więc domyślić, jak ogromne znaczenie ma w kuchni okap. Często decydujemy się na okap kominowy, okap wyspowy lub okap podszafkowy. Typów okapów kuchennych jest całe mnóstwo, jednak dziś postaramy się przedstawić największe zalety okapu poszafkowego, który z roku na rok zyskuje sobie coraz to większą popularność.

Dlaczego okap w kuchni jest niezbędny?
Okap kuchenny to nazwa, która nie mówi nam zbyt wiele. Zwykle kojarzymy go z urządzeniem umiejscowionym tuż nad naszą kuchnią. Okazuje się, że mamy wiele rodzajów okapów, jak chociażby okapy Amica, które można podzielić na okapy kuchenne kominowe, okapy wyspowe czy właśnie okapy podszafkowe. Niemniej jednak, należy zdawać sobie sprawę, że urządzenia te odgrywają w naszej kuchni niezwykle istotną rolę. Należą one do grupy sprzętów pochłaniających, a w praktyce oznacza to tyle, że są one odpowiedzialne za pochłanianie zapachów wydzielanych podczas gotowania. Nie oszukujmy się, nie raz zdarzyło się nam coś przypalić lub pod wpływem zbyt mocnego podgrzewania, zapach danej potrawy unosi się w całym domu. Okapy mają temu zapobiegać i zatrzymywać aromaty wydzielane z kuchni. Dzięki temu do innych pomieszczeń nie przedostanie się np. zapach smażonej ryby, czy przypalonego oleju. Jak widać, są one nieodłącznym elementem kuchennego wyposażenia.

Czym są okapy podszafkowe?
Okap podszafkowy to obok okapu wyspowego i okapu kuchennego kominowego jeden z najpopularniejszych rodzajów urządzeń, zaliczanych go grupy urządzeń pochłaniających. Najbardziej popularne modele okapów podszafkowych to modele tak zwane teleskopowe. Charakteryzują się one przede wszystkim tym, że są wyposażone w dodatkową, wysuwaną szufladkę. Ten rodzaj urządzeń jest przede wszystkim niezwykle wygodny i niesamowicie funkcjonalny. Jednak należy pamiętać, że nie sprawdzi się on we wszystkich kuchniach.

Poznajmy zalety okapu podszafkowego
Okapy same w sobie są urządzeniami, które mają więcej wad niż zalet. Jednak jakimi zaletami może pochwalić się okap podszafkowy? Otóż:
● okap podszafkowy jest tego typu okapem kuchennym, który charakteryzuje się przede wszystkim kompaktowym rozmiarem, co oznacza, że decydując się na jego wykorzystanie w naszej kuchni, z powodzeniem będziemy mogli rozplanować i zaoszczędzić sporo przestrzeni.
● okap podsafkowy jest również niesamowicie wygodny, a zawdzięcza to temu, że nie wymaga on podłączenia do całego systemu wentylacji, którą mamy w domu lub w mieszkaniu. Najprościej więc powiedzieć, że okap podszafkowy, można z łatwością przytwierdzić do praktycznie każdej, wiszącej szafki, która znajduje się nad naszą kuchenką.
● kolejną zaletą okapu podszafkowego jest to, że wyróżnia się on banalnie prostym montażem. Oznacza to, że w zaledwie 15 minut, możemy bez większych problemów przeprowadzić jego montaż.
● okap podszafkowy, sprawdzi się również wszędzie tam, gdzie rodzina planuje nieco zaoszczędzić. Jego cena nie jest wysoka, a oprócz pieniędzy, pozwoli nam on także zaoszczędzić przestrzeń. Jego zamontowanie- to przytwierdzenie do już istniejącej szafki wiszącej, dzięki temu pozostaje wciąż wolna przestrzeń do ewentualnego zagospodarowania, co w przypadku innych rodzajów okapów kuchennych, może spowodować nie mały problem.
● jeśli wybieramy okap kuchenny podszafkowy i zdecydujemy się na modele z dodatkowymi funkcjami, możemy spodziewać się wysuwanego stelaża. Wówczas z pomocą jednego pchnięcia możemy wygodnie włączyć nawiew wraz z niewielkim światełkiem, które doświetli płytę kuchenki indukcyjnej lub gazowej. Co więcej ten niewielki dodatek w postaci wysuwanej szufladki, świetnie sprawdzi się jako przechowalnia do małych, drobnych rzeczy, które są niezbędne podczas codziennej pracy w kuchni.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
807
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group