Niedziela, 1 sierpnia
Imieniny: Nadii, Piotra
Czytających: 3783
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Oglądaj ze smartfona, czyli jak udostępnić ekran z telefonu na telewizor?

Czwartek, 22 lipca 2021, 12:10
Aktualizacja: 12:11
Autor: ts
Polska: Oglądaj ze smartfona, czyli jak udostępnić ekran z telefonu na telewizor?
Fot. ts
Istnieje kilka sposobów, aby połączyć telefon z telewizorem. Jest to niezwykle wygodne, ponieważ pozwala na oglądanie materiałów video, korzystanie z serwisów społecznościowych i słuchanie muzyki na znacznie większym ekranie. Dowiedz się jak w prosty i szybki sposób udostępniać ekran ze smartfona na swój odbiornik.

Po co podłączać telefon do dużego ekranu?
Wydawać by się mogło, że sam smartfon jest już urządzeniem idealnym, tak samo jak telewizor. Przecież wszyscy uwielbiają oglądać interesujące programy, korzystać z mediów i aplikacji, dzięki którym w ciekawy sposób możemy wykorzystywać nasz wolny czas. Nic bardziej mylnego! Najlepszy sposób na korzystanie z tych urządzeń, to połączenie ich ze sobą. Funkcja ta otwiera przed nami ogrom możliwości. Oglądanie swoich ulubionych twórców internetowych na małym ekranie telefonu na dłuższą sprawę męczy oczy i nie pozwala w pełni cieszyć się z płynących doświadczeń. Co innego, gdy robi się to na wielkim ekranie. Telewizor Sony 55 cali będzie do tego odpowiedni. Dzięki niemu wszyscy mogą cieszyć się znakomitej jakości obrazem, świetnym dźwiękiem oraz wygodą. Dodatkową korzyścią jest również możliwość połączenia z odbiornikiem i sterowanie nim za pomocą telefonu jak pilotem.

Jaką metodę połączenia wybrać?
To wszystko zależy od tego, na jakim sprzęcie chcielibyśmy pracować. Nowoczesne technologie oferują wiele sposobów na połączenie tych dwóch urządzeń. Istnieją jednak dwa najpopularniejsze. Może odbyć się to za pomocą kabla lub bezprzewodowo. Zależnie od dostępnego modelu telewizora, każdy z tych sposobów będzie miał swoje wady i zalety. Jeżeli wybierzemy opcję przewodową, możemy być pewni braku opóźnienia obrazu, zdalnego zasilenia oraz najwyższej jakości. Jednak to właśnie korzystanie z połączenia telewizora ze smartfonem poprzez sieć Wi-Fi jest uważane za znacznie wygodniejsze. Dlaczego? Dzięki zdalnemu sterowaniu. To z pewnością jest w stanie przekonać domowników do wspólnego seansu na Netflixie. Wygodę i mobilność zapewniają telewizory Samsung 65 cali. To właśnie ich funkcje pozwalają na korzystanie z internetu wprost z dużego ekranu.

Jak szybko i prosto udostępnić ekran z telefonu na telewizor?
Pierwsza opcja będzie najbezpieczniejsza, jeżeli mówimy o starszych modelach odbiorników. Do połączenia telefonu z telewizorem będzie potrzebny odpowiedni przewód. Zależnie od systemu operacyjnego telefonu, będzie miał inną końcówkę. Z jednej strony kabel musi mieć złącze HDMI, a z drugiej, w zależności od smartfona, odpowiednio microUSB lub USB-C. Adapter MHL pozwala na transfer dźwięku i obrazu w jakości Full HD, przy jednoczesnym ładowaniu baterii telefonu. Należy umieścić odpowiednie końcówki w gniazdach obydwu urządzeń, a obraz z telefonu natychmiast powinien wyświetlić się na ekranie telewizora. Drugą metodą będzie udostępnienie ekranu na odbiornik dzięki Wi-Fi. To najbardziej powszechna opcja, która po zainstalowaniu na telefonie aplikacji pozwala na zdalne sterowanie telewizorem, nie tylko jeśli chodzi o przełączanie kanałów lub ustawianie głośności, ale na korzystanie z wyszukiwarki i wpisywanie haseł wprost ze smartfona. Jak połączyć te dwa urządzenia? Na początek zadbaj o to, aby działały w jednej sieci. Włącz telewizor i wejdź w dostępne na nim ustawienia. Z pewnością znajdziesz tam informacje, o możliwym połączeniu i udostępnieniu ekranu z innego urządzenia. Następnie, w swoim smartfonie analogicznie wybierz z listy taką samą możliwość. Nowoczesne urządzenia takie jak telewizory Samsung 32 cali doskonale poradzą sobie z takim zadaniem.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group