Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2078
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niskokosztowy marketing. Czy to może zadziałać?

Wiadomości: Polska
Wtorek, 20 października 2020, 22:12
Aktualizacja: 22:13
Autor: ts
Fot. TS
Firma bez marketingu znacząco utrudnia sobie drogę do rozwoju. Na własny dział złożony ze specjalistów nie każdego stać. Opcjonalnie można taką usługę outsourcować. Czy możemy jednak zrobić coś samemu?

Marketing kosztuje, ale strata klientów lub upadek firmy generuje największe straty. Wyróżnienie się na rynku to element, który przyciąga klientów. Ich zwrócenie uwagi na nasze przedsiębiorstwo wymaga nie lada wysiłku, a jeszcze trudniej jest ten stan utrzymać. Nie trzeba jednak bombardować klienta reklamami w TV lub radio. Choć są to skuteczne metody promocji marki lub produktu, to wymagają znacznych nakładów. Reklama w sieci to również dobre narzędzie i znacznie bardziej plastyczne. Nie mniej warto pomyśleć o czymś namacalnym, co przyniesie klientowi radość, pożytek lub wartość dodaną. Takim narzędziem w walce o uwagę klienta są naklejki.

Bądź widoczny
Rynek jest silnie konkurencyjny. Oferowane przez nas produkty sprzedaje prawdopodobnie setka innych sklepów w sieci i drugie tyle stacjonarnie. Mówienie, że wyróżnia nas jakość obsługi, jest wyświechtanym sloganem. W końcu nie każdy może pozwolić sobie na profesjonalną weryfikację konkurencji i wnikliwą analizę, aby wykazać, w czym faktycznie jesteśmy lepsi. Wraz z naszą usługą lub towarem możemy klientowi dołożyć coś ekstra. Przemyślane naklejki z prostym przekazem, logo firmy lub nośnym hasłem mogą przynieść nam wiele dobrego. Popularne wlepki, ale także naklejki 3D, czy chromowane emblematy będą świetnym dodatkiem do naszej oferty.
Wiele osób identyfikuje się z konkretną marką lub produktem. Pokazuje to mnogość naklejek z nadgryzionym jabłkiem, które ozdabiają laptopy, lodówki, samochody czy artykuły biurowe. Taki klient identyfikuje się z marką, skupia się na niej i jednocześnie promuje. Jest to coś nieocenionego, co przy odpowiednim podejściu zjedna nam sympatyków. Naklejki uwielbiają młodsi odbiorcy, ale dobrze przygotowane i przemyślane będą odpowiednie dla pozostałej grupy odbiorców. Najczęściej drukarnia naklejek pomoże doradzić jaki wariant i rozmiar wybrać. W ten sposób zoptymalizujemy przekaz i treść, a to będzie miało wpływ na postrzeganie firmy przez klientów w tym tych potencjalnych.

Zadanie do wykonania
Czy druk naklejek przyniesie oczekiwane rezultaty? Mogą one pełnić kilka różnych funkcji. Istotne jest też to, co będą prezentowały. Można je wykorzystać np. do promowania nowego produktu. Wystarczy nakleić je na opakowanie lub dołączyć do przesyłki ze sprzedanym towarem. Z kolei inne treści posłużą do wzmacniania pozytywnego wizerunku firmy. W końcu takie wzbudzające ciekawość posłużą do pozyskania nowych klientów. Stosuje się także ambient marketing, czyli tzw. marketing niestandardowy. Może to być np. seria naklejek na ziemi, ścianie lub innym dozwolonym miejscu, która opowiada jakąś historię lub prowadzi do „skarbu”. Tym znaleziskiem może być choćby kupon rabatowy naklejony pośród miejskiej gęstwiny. Takie zabawy można podciągnąć pod angażujące klientów gry miejskie. Niskim kosztem zwiększymy ruch na stronie i tym samym sprzedaż. Pomysły są po stronie marketerów i właścicieli firm, a producent naklejek zajmie się ich wykonaniem. Inspiracje znaleźć można na www.polinal.pl.

Naklejki kojarzą się z dziećmi. Ich inwencja dotycząca miejsc ich naklejania jest praktycznie nieograniczona. Tak więc śmiało, można czerpać z tej nieskrępowanej kreatywności. Warto wykorzystać naklejki jako świadome narzędzie marketingowe, a nie zbędny dodatek, który obciąża nasz budżet. Przemyślana kampania łącząca wartościową treść i atrakcyjną formę przyniesie korzyści w krótkim i długim okresie. W końcu naklejka raz przyklejona tak łatwo nie opuszcza swojego miejsca. Pomysł na niskokosztowy marketing? To jeden z nich. Spróbuj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group