Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 5489
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Na jakie zajęcia sportowe warto zapisać dziecko?

Środa, 23 czerwca 2021, 12:15
Aktualizacja: 12:15
Autor: ts
Polska: Na jakie zajęcia sportowe warto zapisać dziecko?
Fot. ts
Mówi się, że dzieci mają nadmiar zajęć. Zarówno tych szkolnych, jak i pozalekcyjnych. Chodzą na dodatkowe lekcje, korepetycje, zajęcia rozwijające indywidualne pasje. Kilka razy w tygodniu jakaś nadprogramowa aktywność.

Rodzi się pytanie – czy wśród tych zajęć są takie, które faktycznie korzystnie wpływają na zdrowie i rozwój najmłodszych? Czy uczestniczą na zajęcia sportowe, uczące dyscypliny, poprawiające kondycję i przede wszystkim wprowadzające regularny zastrzyk ruchu w życiu dziecka? Warto się nad tym zastanowić i wybrać zajęcia sportowe odpowiednie dla niej lub dla niego. I tak bonus powitalny od depozytu to gwarancja wyśmienitej rozrywki w typowanie wyników spotkań oraz zwiększenie zainteresowania swoją ulubioną dyscypliną sportową.

Jakie zajęcia sportowe są polecane?

Najczęściej wybieranymi zajęciami sportowymi dla dzieci, tu szczególnie dla chłopców, choć istnieją wyjątki od tej reguły, jest właśnie zapisanie dziecka do drużyny sportowej trenującej piłkę nożną. Wielu małych chłopców spytanych, kim chcą zostać w przyszłości, bez cienia zawahania się odpowiedzą, że chcą być znanymi i dobrymi piłkarzami. Pozwólmy malcom zweryfikować te pragnienia, zapisując je właśnie na piłkę. Tam, z osobami w tym samym przedziale wiekowym, będą mogły rozwinąć skrzydła. Doświadczony w pracy z dziećmi trener będzie umiał interesująco poprowadzić zajęcia. Zrobi to tak, aby dziecko się nie zniechęciło. Zapewni odpowiednią rozgrzewkę, ćwiczenia i przeprowadzi mecz, podczas którego każde dziecko poczuje się jak prawdziwy piłkarz. Uczestnictwo dziecka w szkółce piłkarskiej jest wspaniałą zabawą i korzystnie wpływa na rozwój koordynacji ruchowej oraz mięśni.

Co poleca się oprócz osławionej już piłki nożnej dla dzieci? Sztuki walki. Szczególnie w ostatnich latach widzimy, jak szybko powstają i rozwijają się wszelkie kluby i klubiki, oferujące właśnie ten rodzaj zajęć. Na początku dziecko nie będzie wiele potrzebowało, by się wdrożyć. Wystarczą wygodne buty i dres. Z czasem, gdy malec bardziej się zaangażuje, można zainwestować na przykład w kimono lub tak zwane gi, czyli strój do brazylijskiego treningu jiu-jitsu. Co jest naprawdę bardzo, bardzo ważne w sztukach walki to fakt, jak oddziałują na człowieka i czego uczą.

Bez wątpienia mają moc wzmacniania poczucia własnej wartości oraz poczucia bezpieczeństwa. Stawiają na dyscyplinę, samodyscyplinę i poszanowanie innych – ich zasad, wartości, zdania. Poza aspektami dotyczącymi rozwodu charakteru i silnej wolny, sztuki walki rozwijają także fizycznie. Regularne treningi pomagają wzmocnić mięśnie. Rozwijają koordynację ruchową, ogólnie poprawiają kondycję dziecka – mniej się męczy, ma więcej energii na co dzień. W zasadzie wszystkie partie mięśni są w ciągłym ruchu i to doskonale na nie wpływa. Co więcej, takie działania mogą oddziaływać profilaktycznie, czyli chociażby zapobiegać ewentualnym wadom postawy u dzieci.

Zalety zajęć sportowych dla dzieci

Do niewątpliwych zalet wszystkich zajęć sportowych dla dzieci należy to, że podczas takich spotkań dzieci uczą się zasad „fair play” – szanowaniu innych, sprawiedliwym działaniu. Uczą się także współpracować z innym (to głównie w przypadku sportów drużynowych, ale nie tylko). Takie zajęcia oferują coś więcej… Z biegiem czasu pokazują, że dziecko staje się odporniejsze na stres i potrafiące się samodzielnie dyscyplinować i to nie tylko na boisku, ale przede wszystkim w życiu codziennym.

Zalet zajęć sportowych jest dużo, ale nie zapominajmy, że muszą one być po prostu ciekawe i angażujące. To forma zabawy, która przy okazji ma szansę przerodzić się w wielką pasję. A jeśli się nie przerodzi, to zawsze ma korzystny wpływ na zdrowie dziecka, dzięki temu, że bywa ono regularnie w ruchu. Większość zajęć, które oferują klubiki, jest tak zaplanowanych, że potrafią oddziaływać na większość partii mięśni, wzmacniając tym samym organizm malucha.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group