Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 9462
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Na czym polega pozycjonowanie i jakie obszary SEO obejmuje?

Poniedziałek, 15 listopada 2021, 12:39
Aktualizacja: 12:39
Autor: ts
Polska: Na czym polega pozycjonowanie i jakie obszary SEO obejmuje?
Fot. ts
Posiadasz własną stronę internetową, jednak mimo to, ciężko cię odnaleźć? Dowiedz się, na czym polega pozycjonowanie i dlaczego to właśnie ten sposób pomoże ci skutecznie wypromować twoją witrynę!

Posiadanie własnej strony internetowej przez przedsiębiorców stało się już normą. Wydawać by się mogło, że dzięki niej w prosty sposób można pozyskać większą liczbę klientów, jednak nie zawsze tak się dzieje. Dlaczego? Jeżeli witryna nie jest pozycjonowana lub proces ten został przeprowadzony nieumiejętnie, znajduje się na dalekich pozycjach w wynikach wyszukiwarki, przez co jest kiepsko widoczna dla innych. Na czym dokładnie polega pozycjonowanie i dlaczego jest tak ważna dla posiadaczy stron internetowych.

Pozycjonowanie – co to jest?
Zanim poznasz zalety pozycjonowania, powinieneś dowiedzieć się, na czym dokładnie polega cały jego proces. Składa się na niego kilka działań, które finalnie pozwolą wyświetlać daną stronę internetową na wysokiej pozycji w wyszukiwarkach, między innymi w Google. Pozycjonowanie strony to długotrwała i skomplikowana procedura, obejmująca kwestie techniczne oraz wizualne, która zdecydowanie powinna być wykonana przez specjalistów. Jest to bardzo istotne, gdyż niewłaściwie przeprowadzone pozycjonowanie strony może spowodować, że witryna będzie na jeszcze dalszych stronach w wyszukiwarce.

Co daje pozycjonowanie strony?
Decydując się na pozycjonowanie swojej witryny, masz większą szansę na osiągnięcie sukcesu. Jeżeli strona zajmuje jedną z pierwszych pozycji w wynikach wyszukiwania, jest dobrze widoczna i automatycznie odwiedzana przez większą ilość użytkowników. Szukając konkretnej usługi lub produktu w internecie skupiamy się głównie na pierwszych wyświetlonych przez wyszukiwarkę wynikach. Często jest to spowodowane brakiem czasu, ale także myślą, że to co wyświetla się na samym początku, jest bardziej godne naszego zaufania. Jeżeli więc zdecydujesz się zainwestować w pozycjonowanie strony, możesz spodziewać się większej liczby klientów, co przekłada się także na większe zyski.

Wróćmy jeszcze na chwilę do fragmentu, w którym jest mowa o zaufaniu – również ma to związek z pozycjonowaniem. Strona znajdująca się na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwarki pozytywnie wpływa na wizerunek marki i wzbudza u użytkowników poczucie bezpieczeństwa. Jest to naturalne przekonanie, że to, co pojawia się jako pierwsze po wpisaniu szukanej frazy w wyszukiwarkę, jest po prostu najlepsze. Pozycjonowane strony przedsiębiorstw są automatycznie postrzegane jako warte uwagi, a osoby zarządzające za ekspertów w swojej dziedzinie.

SEO on-site i off-site – co to jest?
On-site i off site to niezbędne działania, które wchodzą w skład SEO, odpowiadające za sukces całego procesu pozycjonowania. Wszystko to, co użytkownicy widzą na stronie na pierwszy rzut oka, czyli odpowiedni układ, teksty i grafiki, to właśnie działania on-site. Jak sama nazwa wskazuje, działanie to odpowiada za to, co dzieje się bezpośrednio na stronie internetowej. Off-site natomiast działa poza jej ramami, jednak wywiera duży wpływ na pozycję witryny w wynikach wyszukiwarki.

SEO on-site
Niezbędnym elementem SEO on-site są między innymi treści, które zawierają odpowiednio dopasowane słowa kluczowe. Są to frazy, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę, kiedy chcą znaleźć konkretny produkt bądź usługę. Słowa kluczowe, pojawiające się w treściach znajdujących się w witrynie (zwłaszcza w ich tytułach oraz nagłówkach) sprawiają więc, że daną stronę internetową będzie znacznie łatwiej znaleźć. Warto jednak wiedzieć, że teksty zawarte na stronie muszą być merytoryczne, a słowa kluczowe profesjonalnie określone – dopiero wtedy będziesz mieć gwarancję, że twój potencjalny klient nie tylko odwiedzi twoją stronę, ale i będzie chciał na niej pozostać.

SEO on-site to także kwestie techniczne, takie jak kod strony, wygląd adresu URL oraz to, co wyświetla się w wyszukiwarce zaraz obok adresu danej strony: meta tagi i meta tytuł. Istotne jest zaprojektowanie strony w taki sposób, aby poruszanie się po niej było bezproblemowe i przejrzyste. Warto mieć na uwadze wszelkie błędy, które mogą opóźniać ładowanie witryny, jak i poprawność jej odbioru na urządzeniach mobilnych.

SEO off site
Działania wewnątrz strony to jedna kwestia. Zdecydowanie warto zadbać o poprawność znajdujących się na niej tekstów oraz eliminację błędów, jednak równie ważne jest, aby miała właściwy rozgłos. Pozycjonowanie to najlepsza forma reklamy, głównie ze względu na działania off-site, które polegają na umieszczaniu linków do witryny na innych stronach, portalach oraz w social mediach. Oczywiście, im więcej linków będzie dodanych na dużej ilości stron, tym lepiej. Należy jednak pamiętać, żeby nie umieszczać ich byle gdzie - najważniejsze, aby były to zaufane strony, cieszące się wśród użytkowników dobrą renomą.

Artykuł powstał w oparciu o informacje dostępne na stronie: https://contentninja.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
83
Plac Ratuszowy
7%
Plac Piastowski
57%
Wolę miejskie parki
36%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group