Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5991
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Na czym polega kredyt 50 na 50?

Środa, 2 lutego 2022, 11:47
Aktualizacja: 11:47
Autor: ts
Polska: Na czym polega kredyt 50 na 50?
Fot. ts
Kiedy nosimy się z zamiarem kupna samochodu, w pierwszej kolejności oglądamy pojazdy, które nam się najbardziej podobają. Po weryfikacji cen aut i tych nowych i używanych mamy już pogląd, na jakie auto możemy sobie pozwolić. Jednak jeśli mamy za mało pieniędzy zaczynamy rozglądać się za dodatkowymi środkami finansowania zakupu. Na rynku finansowych jest bardzo wiele ofert kredytowych i ze strony banków i ze strony salonów samochodowych. Jeśli rozważasz zakup auta na kredyt i zgromadziłeś już część środków, koniecznie przeczytaj czym, jest kredyt 50 na 50.

Źródła finansowania zakupu auta
Jak już wcześniej wspomnieliśmy mamy do wyboru co najmniej kilka źródeł dodatkowych środków finansowych na zakup auta. Pierwszym są oczywiście banki oferujące kredyty gotówkowe na zakup celowy. Co oznacza dla nas, że za pożyczone pieniądze możemy sfinansować kupno pojazdu. Ze środków pozyskanych w ten sposób możemy kupić nie tylko auto, ale również motocykl, skuter, czy quad’a. Są to kredyty przeznaczone zarówno dla osób fizycznych jak i dla firm.

Drugim źródłem, z którego możemy pozyskać środki na zakup pojazdu, są salony samochodowe, które również udzielają kredytów na ten cel. Jeśli wybierzemy już markę i model, który nas interesuje, to najlepszym wyborem będzie wizyta u przedstawiciela danej marki. Pracownik salonu oprócz pokazania nam danego auta i przeprowadzeniu z nami jazdy testowej zapozna nas z dostępnymi modelami kredytowania i wymaganiami dotyczącymi jego pozyskania.

Ostatnią z przedstawionych opcji jest szybka pożyczka z instytucji pozabankowej, którą możemy pozyskać na dowolny cel. Uzyskanie środków w firmie pożyczkowej jest stosunkowo najłatwiejszym i najszybszym źródłem finansowania zakupu auta.

Kredyt 50/50
Kiedy wybraliśmy już interesujący nas samochód i posiadamy część środków na pokrycie jego zakupu, to kredyt 50 na 50 wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Ten typu finansowania, zakłada, że posiadamy co najmniej 50 % wkładu własnego. Zatem jeśli nasz przyszły pojazd kosztuje 100 tysięcy złotych, my mamy już 50 tysięcy, a resztę pożyczamy od banku lub dealera samochodowego. Kredyt ten różni się nieco od kredytu gotówkowego, ponieważ w tym przypadku nie rozkładamy spłaty rat na kilka lat, lecz oddajemy zapożyczone pieniądze w jednej lub dwóch ratach. Co najważniejsze, kredyt 50/50 nie jest oprocentowany. Również prowizja w kredycie z wkładem własnym jest niższa niż w przypadku klasycznego kredytu.

Zdolność kredytowa
Zarówno w przypadku kredytu gotówkowego jak i w przypadku kredytu 50 na 50 do jego uzyskania potrzebna będzie zdolność kredytowa. Jeśli obawiamy się o to, czy nasza zdolność jest wystarczająca, to dobrą wiadomością jest to, że nasz wkład własny mocno tę zdolność podnosi. Przy staraniu o kredyt gotówkowy na ogół wymagane jest stałe zatrudnienie na etat. Jeśli mówimy o kredycie 50 na 50, to możliwe jest jego uzyskanie również dla osób zatrudnionych na umowę cywilnoprawną, umowę na czas nieokreślony, na niepełny etat lub dla emerytów i rencistów. Najważniejsze jest posiadanie stałego dochodu, który umożliwi spłatę ustalonych rat w wyznaczonym terminie.

Koszty kredytu
Omawiając kredyt 50 na 50, wspomnieliśmy, że kredytodawca oferuje oprocentowanie 0%, co nie oznacza, że pożyczka jest darmowa. Jeśli chcemy wiedzieć, jaki jest faktyczny koszt udzielenia kredytu musimy zwrócić uwagę na RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która jednoznacznie określa realne koszty kredytowania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group