Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 6765
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Lubuskie Urzędy Skarbowe – jak i gdzie powinieneś się rozliczyć?

Środa, 2 grudnia 2020, 10:21
Aktualizacja: 10:39
Autor: ts
Polska: Lubuskie Urzędy Skarbowe – jak i gdzie powinieneś się rozliczyć?
Fot. ts
Na terenie województwa lubuskiego, które położone jest w zachodniej części Polski i graniczy z Niemcami, znajduje się 13 urzędów skarbowych. Jakie są ich rodzaje i czym się one od siebie różnią? Do jakiego urzędu powinniśmy udać się w konkretnej sprawie? W jaki sposób możemy rozliczyć swoje podatki? Celem poniższego tekstu jest znalezienie odpowiedzi na te wszystkie pytania.
Lubuskie Urzędy Skarbowe. Gdzie rozliczyć podatki?

Urząd skarbowy to jednostka Krajowej Administracji Skarbowej, która podlega Ministrowi Finansów. Wymienić można cztery rodzaje urzędów skarbowych, które różnią się między sobą sposobem działania i obejmowanym terytorium. Mowa o wyspecjalizowanych urzędach skarbowych, urzędach zwykłych, urzędach szczególnych i urzędach kontroli skarbowej.

Obsługą największych podmiotów gospodarczych zajmują się wyspecjalizowane urzędy skarbowe, czyli tzw. urzędy wojewódzkie. W województwie lubuskim taką rolę spełnia Lubuski Urząd Skarbowy w Zielonej Górze, który znajduje się przy ulicy dr Pieniężnego 24. Można się tam udać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.

Jeśli nie zaliczamy się do grupy przedstawicieli największych podmiotów gospodarczych, takich jak firmy z wielomilionowymi przychodami czy banki, to w celu załatwienia naszych spraw najprawdopodobniej udać powinniśmy się do zwykłego urzędu skarbowego. Zazwyczaj odpowiednim jest dla nas ten, pod który podlegamy ze względu na nasze miejsce zamieszkania. W województwie lubuskim działa 13 urzędów, spośród których trzy znajdują się w Zielonej Górze (w tym urząd wojewódzki).
Lubuskie urzędy skarbowe to m.in.:
• Pierwszy Urząd Skarbowy Zielona Góra - ul. dr Pieniężnego 24
• Urząd Skarbowy Sulęcin - ul. Daszyńskiego 47
• Urząd Skarbowy Międzyrzecz - ul. Rynek 3
• Urząd Skarbowy Gorzów Wielkopolski - ul. Jagiellończyka 10

Pełna lista skarbówek z tego województwa dostępna jest pod adresem: https://urzadskarbowy.eu/spis-urzedow/lubuskie/. Znajdziecie tam wszystkie informacje, jakich możecie potrzebować w przypadku planowania wizyty w urzędzie (m.in. adresy, numery telefonów, godziny otwarcia i zasięgi terytorialne).

W tego typu, zwykłych, urzędach skarbowych można składać PIT-y i deklaracje VAT-7, a także (w przypadku spółek) rozliczać podatki CIT oraz VAT. W każdym urzędzie możliwe jest oczywiście osobiste załatwianie spraw na miejscu. Istnieją też jednak wygodniejsze metody - poprzez kontakt telefoniczny lub online. Ten ostatni sposób jest coraz bardziej popularny i obejmuje coraz większy obszar najróżniejszych spraw. Korzyścią płynącą z rozliczania się online jest np. możliwość szybszego otrzymania zwrotu nadpłaconego podatku.

Ci, którzy chcą wygodnie złożyć zeznanie podatkowe, z pewnością docenią darmowy program e-PIT. Pobrać go można ze strony https://urzadskarbowy.eu/twoj-e-pit/. Program jest bardzo prosty w obsłudze, nie wymaga specjalnego uczenia się, a umożliwia przygotowanie deklaracji w zaledwie pięć minut. Co ważne, e-PIT zawiera już wszystkie możliwe deklaracje podatkowe: PIT 37, PIT 36, PIT 36L, PIT 28, PIT 36S, PIT 36LS, PIT 28S, PIT 38, PIT 39, a także załączniki: PIT B, PIT D, PIT 2K, PIT O, PIT M, PIT Z, PIT ZG, PIT 28B, PIT BR, PIT DS, PIT MIT, PIT PM, PIT IP, ZAP 3 I NIP 7, PIT OP, PIT ZNI.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group