Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 2398
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Kryptowaluty zmieniają oblicze finansów. Co warto o nich wiedzieć?

Poniedziałek, 1 marca 2021, 18:46
Aktualizacja: 18:47
Autor: ts
Polska: Kryptowaluty zmieniają oblicze finansów. Co warto o nich wiedzieć?
Fot. ts
Luty 2021 roku - Bitcoin przekroczył psychologiczną granicę 50.000 $. Inwestorzy coraz częściej sięgają po wirtualne waluty. Gdzie

Kryptowaluty to cyfrowe „pieniądze”, które szturmem wkroczyły do świadomości inwestorów na całym świecie. Na początku istnienia dosyć niezgrabnie, uznawane były za ciekawostkę, a nie walor, w który warto zainwestować. Osoby śledzące rynek wirtualnych walut, wiedzą, jak się one zmieniały na przestrzeni lat. Od pewnego czasu kryptowaluty są w gronie zainteresowań globalnych instytucji finansowych. Choć nie jest to tak powszechne, jak w przypadku innych instrumentów finansowych, to nikogo nie dziwią transakcje rzędu 1 mld $ (miliard) na tzw. coinach. Gdzie dochodzi do takich operacji?

Binance - bezpieczeństwo to priorytet
Największą na świecie giełdą kryptowalut, jest Binance. Opinie o platformie, świadczą o jej wiarygodności i proklienckim podejściu. Założyciele priorytetowo traktują zagadnienia bezpieczeństwa. Mimo tego w maju 2019 roku pojawił się incydent - hakerzy ukradli Bitcoiny o równowartości 32 mln $. Zarząd rozwiązał sprawę w najlepszy możliwy sposób - zwrócił wszystkim użytkownikom pełną kwotę, która zniknęła z ich kont. Jest to doskonały sposób na to, aby zbudować wiarygodność i zaufanie wśród społeczności inwestorów i klientów Binance. Prowizje to kolejna mocna strona platformy, która może pochwalić się minimalnymi opłatami. Można je dodatkowo obniżyć o 50%, gdy prowizję zapłacimy w kryptowalucie emitowanej przez giełdę.

Dzienny wolumen obrotów liczony w miliardach dolarów to cecha wyróżniająca Binance. Rating giełdy m.in. ze względu na dużą płynność znajduje się wśród najwyższych w świecie kryptowalut. Na wysoką ocenę mają wpływ zabezpieczenia techniczne i zabezpieczenia organizacyjne. Zakres ochrony jest bardzo szeroki i obejmuje takie zagadnienia, jak dodatkowa autoryzacja, zimne portfele, fundusz gwarancyjny, autoryzacja przelewów przez pracowników czy monitorowanie transakcji. Całość stanowi silne zabezpieczenie przed dostępem niepowołanych osób. Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku i skomplikowanych haseł.

Bitcoin - droga od 0,06 $ do 50.000 $
Część inwestorów podchodzi do nowości z dystansem, inni lokują środki „na próbę”, a jeszcze inni wierzą w powodzenie projektu od samego początku. Mieszkaniec USA, niejaki Greg Schwoem 16 maja 2011 roku, podzielił się ze światem informacją o swoim sukcesie inwestycyjnym, a zarazem rozgoryczeniu. Greg kupił 1.700 Bitcoinów w cenie 0,06 $, poczekał, gdy osiągnęły poziom 0,30 $ i je sprzedał. W momencie upublicznienia postu kryptowaluta kosztowała 8 $, co bardzo go zabolało.

Inna historia dotyczy zakupu pizzy za 44 Bitcoiny, którą zrealizowała jedna z pizzerii w USA. Posiadacz odezwał się do lokalu gastronomicznego za pomocą mediów społecznościowych. Chciał dowiedzieć się, czy zrealizują jego zamówienie, gdy opłaci je kryptowalutą. Transakcja doszła do skutku. Ostatnio ten przykład przywołano przy okazji wyceny BTC na poziomie 50.000 $ za sztukę. Szybko przeliczono, że właściciel pizzerii (w sytuacji, gdy nie pozbył się coinów) wzbogaciłby się o 2.200.000 $.

Świat finansów ewoluuje, a kryptowaluty na stałe zagościły w słownictwie, ale także w portfelach inwestorów. Dzięki temu rynek rozkwita, a spektakularne wzrosty pojawiają się częściej, niż na klasycznych platformach. Poza wyborem właściwych walorów ważne jest miejsce, gdzie nimi handlujemy. Binance jest obecnie największą i najbardziej płynną giełdą z szeregiem zabezpieczeń i podejście proklienckim. Wydaje się więc, że to dobre miejsce zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych inwestorów.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group