Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 6826
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Ketonal na bóle migrenowe

Wtorek, 31 sierpnia 2021, 9:36
Aktualizacja: 9:36
Autor: ts
Polska: Ketonal na bóle migrenowe
Fot. ts
Migrenowe bóle głowy charakteryzują się różnym przebiegiem, jednak zwykle są bardzo dokuczliwe i pojawiają się w towarzystwie dodatkowych dolegliwości. By złagodzić nieprzyjemny stan, warto wybrać dobry rodzaj leku przeciwbólowego. Musi być on przede wszystkim szybki w działaniu.

Lek na migrenę
Migrena to rodzaj pierwotnego bólu głowy, którego obecność i nasilenie nie są związane z żadnym innym towarzyszącym schorzeniem. Nieprzyjemny stan pojawia się samoistnie i charakteryzuje się różnym przebiegiem zwłaszcza pod kątem częstotliwości występowania oraz dodatkowych objawów. Bóle migrenowe zwykle określane są jako pulsacyjne i dotyczą jednej połowy głowy, a na zespół symptomów składają się przede wszystkim nudności, nadwrażliwość na dźwięki, zapachy i światło oraz różnego rodzaju zaburzenia widzenia, w tym podwójne widzenie, mroczki i obniżona ostrość.

Jest kilka etapów epizodów migrenowych. Jedną z najważniejszych faz migreny jest tzw. aura, czyli okres przepowiadający, który pojawia się zwykle na kilka dni lub godzin przed właściwą migreną. Przebiega w bardzo indywidualny sposób. Można wówczas zaobserwować spadek nastroju i apetytu, drżenie rąk czy trudności w mówieniu. To cenne wskazówki, które należy wykorzystać, aby podjąć wczesną interwencję i dzięki temu złagodzić przebieg bólu migrenowego. Obserwując lub doświadczając niepokojących dolegliwości, warto sięgnąć po lek przeciwbólowy o szybkim i długim działaniu. Jednym z lepszych na migrenowe bóle głowy jest Ketonal. Zawarta w nim substancja czynna już po kilkunastu minutach od zażycia przynosi ulgę na wiele godzin.

Jak działa ketoprofen?
Ketoprofen to substancja czynna leku Ketonal, będąca organicznym związkiem chemicznym powstałym z reszty benzofenonu i kwasu propionowego. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Jej zadaniem jest wywołanie efektu terapeutycznego w organizmie człowieka poprzez przywrócenie, poprawę lub zmianę funkcji fizjologicznych postępujących w danym czasie. Mechanizm działania ketoprofenu polega przede wszystkim na hamowaniu aktywności prostaglandyn, czyli enzymów odgrywających istotną rolę w rozwijaniu się stanu zapalnego, blokowaniu receptorów bólowych oraz spowolnieniu procesów agregacji płytek krwi.

Lek przeciwbólowy z ketoprofenem na migrenę wywołuje indywidualną odpowiedź organizmu, dlatego, aby bóle głowy ustąpiły lub złagodniały, należy przestrzegać odpowiedniego dawkowania. Maksymalna dobowa dawka, której nie można przekraczać, nawet jeśli dolegliwości utrzymują się, wynosi 150 mg. Zwykle 1 tabletka zawiera 50 mg substancji czynnej. Odstęp czasu między dawkami to co najmniej 6 godzin. Ketoprofen jest substancją do krótkotrwałego leczenia objawowego. Nie powinno się jej przyjmować dłużej niż 5 dni.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group