Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 4680
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: James Joyce w SkupSzop.pl – poznaj jego literaturę już dziś!

Wtorek, 22 marca 2022, 22:00
Aktualizacja: 22:01
Autor: ts
Polska: James Joyce w SkupSzop.pl – poznaj jego literaturę już dziś!
Fot. ts
Książki, które poruszają ważne tematy i dotykają tego co najważniejsze – ludzkiej wrażliwości i poczucia świadomości, na długo zostają w naszej pamięci. Wywierają również wpływ na to jak postrzegamy rzeczywistość. Takich doświadczeń dostarcza nam ponadczasowa literatura Jamesa Joyce’a, która już teraz dostępna jest w internetowym antykwariacie SkupSzop.pl. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym materiałem i oddania się tej niezwykłej, literackiej podróży.

Kim jest James Joyce i o czym są jego książki?
To irlandzki pisarz, który zasłynął pozycjami z zakresu literatury pięknej, w tym w szczególności opowiadań. Jego książki cieszą się ogromną popularnością na całym świecie i należą do literackiej klasyki. Mimo problemów zdrowotnych, jego portfolio jest naprawdę szerokie, dzięki czemu dzisiaj czytelnicy mogą zgłębiać literaturę, która nie tylko uczy, ale również skłania do refleksji.

Jednym z najpopularniejszych tomików opowiadań napisanych przez Joyce’a jest ten zatytułowany „Dublińczycy” w którym czytelnik może znaleźć aż 15 utworów poświęconych, jak wskazuje sam tytuł, losom mieszkańców Dublina – stolicy Irlandii, w której przyszedł na świat i przez lata mieszkał autor.

Szczególne miejsce na mapie literatury zajmuje również powieść pod tytułem „Ulisses”, który skorelowany jest z „Odyseją” (należy wspomnieć, że słowo Ulisses to Odyseusz w języku łacińskim). Fabuła powieści ukazuje nam jeden dzień z życia Leopolda Blooma. Autor zastosował tu definicję „strumienia świadomości” oraz sprawił, że termin ten na stałe wszedł do obiegu.

Dzięki temu, że jego twórczość dzięki mocno zarysowanym postaciom skłania do refleksji, to również pozwala na postawienie sobie bardzo ważnych pytań o człowieczeństwo. Przykładem jest chociażby powieść „Portret artysty z czasów młodości” w której główny bohater szuka własnej tożsamości.
Obecnie w SkupSzop.pl znajdują się 4 książki James Joyce’a. Wejdź już dzisiaj na https://skupszop.pl/autor/james-joyce i wybierz coś dla siebie!

Poznaj SkupSzop.pl
Skupszop.pl to portal, który powstał w 2014 roku i działa jak wirtualny antykwariat. W jego ofercie znajdziesz wiele znanych tytułów w atrakcyjnych cenach. To również miejsce, w którym możesz wystawić książki, których już nie potrzebujesz. Dzięki weryfikacji jakości książek (ich stanu technicznego) do sprzedaży trafiają wyłącznie wydania w dobrym, nadającym się do użytku stanie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group