Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 4160
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Jakiego języka obcego warto się uczyć?

Czwartek, 22 lipca 2021, 12:13
Aktualizacja: 12:14
Autor: ts
Polska: Jakiego języka obcego warto się uczyć?
Fot. ts
Jeżeli wpadłeś na pomysł nauki języka obcego, z pewnością zastanawiasz się, który wybrać. Niekiedy wybór języka obcego, którego nauki się podejmujemy, nie jest dyktowany chęcią poznania danej kultury, lecz np. możliwościami zawodowymi.

Czy warto uczyć się języka obcego?
Według wielu badań poziom znajomości języka obcego w Polsce wciąż jest niewielki. W 2019 roku aż 80% Polaków zadeklarowało, że umie posługiwać się przynajmniej jednym językiem obcym, jednak musimy mieć na uwadze, że dotyczyło to tylko i wyłącznie znajomości najpopularniejszych zwrotów. Nauczenie się języka obcego w stopniu komunikatywnym pozwoli nam na zdobycie lepszych kwalifikacji zawodowych.

Których języków warto się uczyć?
Poniżej znajduje się lista języków obcych, których znajomość jest najlepiej płatna na rynku pracy. Dzięki ich znajomości nie tylko możesz zdobyć lepsza prace, ale również porozumieć się z większością populacji na świecie.

Francuski
Język francuski przoduje, jeżeli chodzi o gałęzie handlu w obszarze frankoamerykańskim. Jest popularny również w Indiach. W Polsce wciąż jest niedoceniany, natomiast na świecie zaczyna zdobywać coraz większe uznanie, z tego powodu warto się go uczyć.

Niemiecki
Niemcy są jednym z ważniejszych graczy na arenie rynku zagranicznego. Co ciekawe, językiem niemieckim wciąż posługuje się niewiele osób, przez co znajomość tego języka jest bardzo ceniona na rynku pracy.

Angielski
Mimo tego, że to jeden z oczywistych wyborów, powinniśmy opanować język angielski naprawdę dobrze, gdyż coraz częściej wymaga się go na wysokim poziomie. Kursy angielskiego w Warszawie w szkole Profi Lingua pozwolą na dopasowanie zajęć do swojego poziomu.

Jak się uczyć języków obcych?
Możesz uczyć się samodzielnie lub skorzystać ze szkoły językowej. Bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z jednej z polecanych szkół językowych, które dopasują się do Twojego poziomu. Zapoznaj się z opiniami i rozpocznij naukę języka obcego!
Źródło zdjęć: freepik.com

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
3
75%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group