Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 4012
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaki prezent świąteczny dla graczy?

Wiadomości: Polska
Czwartek, 12 listopada 2020, 11:35
Aktualizacja: 11:35
Autor: ts
Fot. ts
Wiesz, że osoba, której chcesz kupić prezent świąteczny, pasjonuje się grami komputerowymi. Zastanawiasz się, co jej kupić? Mamy kilka pomysłów, które mogą okazać się szczególnie trafne.

Dobrej jakości słuchawki
Z jednej strony wielu graczy drażni to, ile dźwięków tła potrafi ich rozpraszać w trakcie prowadzenia rozgrywki. Z drugiej – zbyt długie trzymanie słuchawek na głowie o prostu męczy. Jak połączyć ogień z wodą? Najlepiej zamieniając tanie modele słuchawkowe na coś wykonane solidnie i z dużą dbałością o jakość techniczną.
Słuchawki gamingowe z wyższej półki nie tylko wygodniej leżą, ale w wielu przypadkach zostały wykonane tak, aby uszy mniej się męczyły. Jednocześnie zapewniają lepszą jakość dźwięku, co pozwala na lepsze wczuwanie się w akcję gry. Jeśli połączyć to z mikrofonami, które w „wyższych” modelach słuchawek wykonano w taki sposób, aby wyłapywały głównie to, co mówi gracz, a maksymalnie wycinały odgłosy dobiegające z otoczenia, uzyskujemy coś, o czym marzy większość osób uczestniczących w rozgrywkach prowadzonych online.
Warto zresztą zauważyć, że tego rodzaju słuchawki przydadzą się nie tylko do rozrywki. Dla wielu osób będzie to coś przydatnego również w pracy – szczególnie teraz, gdy telekonferencje stały się czymś powszechnym.

Przedsprzedaż nowych konsol
słuchawki słuchawkami, jednak końcówka tego roku dla większości graczy upływa pod znakiem oczekiwania na nowe konsole Sony i Microsoftu. Tym samym warto zastanowić się, czy Black Friday nie okaże się znakomitą okazję do tańszego zamówienia PlayStation 5 lub Xbox Series X.
A jest się nad czym zastanawiać, ponieważ obie platformy prawdopodobnie zaskoczą graczy sporą imersją gier i niesamowitymi możliwościami graficznymi, włącznie z obsługą technologii Ray Tracingu.

Mocniejsza karta graficzna
Konsole to nie lada gratka, ale pomyślmy również o graczach korzystających z komputerów stacjonarnych. W ich przypadku warto pomyśleć, czy nie będzie dla nich dobrym prezentem karta graficzna, która byłaby dużo mocniejsza od tej, z której aktualnie korzystają.
Również w tym przypadku Black Friday będzie dobrą okazją do szukania rabatów, zwłaszcza jeśli przeglądniemy oferty wielu sklepów jednocześnie (co jest możliwe na platformach e-commerce grupujących oferty wielu sklepów, między innymi na Allegro). Przegląd jak prezentuje się elektronika w setkach sklepów jednocześnie sprawia, że można wybrać ofertę, która wyda się nie tylko tania, ale tez pochodząca od sprzedawcy, którego opinie wydają się wiarygodne.

Klawiatura mechaniczna
Kolejnym pomysłem może się okazać klawiatura mechaniczna zaprojektowana z myślą o graczach. Oczywiście, w tym przypadku należy uwzględnić indywidualne preferencje danej osoby, w tym to, jaka wrażliwość nacisku byłaby dla niej odpowiednia. Niektóre osoby raczej unikają tego rozwiązania, jednak dla wielu graczy profesjonalna mechaniczna klawiatura gamingowa to coś, z czego ucieszą się naprawdę mocno.

Preordery gier
Nie zapomnijmy o zapowiedziach gier. Opłacenie preorderów tytułów, wokół których jest sporo szumu, może być doskonałym pomysłem na prosty, a jednak dający satysfakcję prezent. Ważne jest przy tym jednak, aby wpasować się w upodobania gatunkowe danej osoby – i oczywiście w to, czy już sama nie dołączyła do przedsprzedaży.

Krzesło gamingowe
Na koniec odbijamy od elektroniki i świata wirtualnego, choć nadal pozostajemy w sferze zainteresowań graczy. Krzesło gamingowe choć często jest czymś, o czym gracze myślą w ostatniej kolejności, to gdy już je zdobędą, zaczynają je chwalić na potęgę.
Jeżeli zostanie dobrane w taki sposób, aby zapewnić możliwie dużą regulację i jak największa ergonomię, sprawi, że godziny poświęcone na rozgrywkę staną się po prostu przyjemniejsze, a wstawanie od ekranu przestanie być bolesne. Oczywiście, dobre krzesło nie zastąpi ruchu, jednak zdecydowanie warto ulżyć kręgosłupowi.
Zauważmy przy tym, że krzesło gamingowe ułatwia życie nie tylko przy samych grach. Niezwykle przydatne będzie również w przypadku osób, które na co dzień pracują zdalnie – po kilku godzinach telepracy różnica pomiędzy fotelem biurowym, a domowym krzesłem, staje się naprawdę odczuwalna – i właśnie tu krzesło gamingowe może okazać się doskonałym zamiennikiem zwykłego domowego mebla.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
67%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group