Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 4459
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Jaka jest najlepsza długość łóżka i materaca?

Piątek, 24 września 2021, 12:40
Aktualizacja: 12:41
Autor: ts
Polska: Jaka jest najlepsza długość łóżka i materaca?
Fot. ts
Zdrowy i komfortowy sen ma ogromny wpływ na nasze codzienne życie. W przypadku, gdy ciągle się nie wysypiamy, możemy popaść w problemy zdrowotne. Cierpi wtedy nie tylko nasze ciało, lecz także umysł. Dlatego bardzo ważne są produkty, na których śpimy. Jednym z czynników przyczyniających się do wysokiej jakości naszego odpoczynku nocnego jest długość i szerokość naszego łóżka i materaca. Jak dobrać te parametry? Czy tylko to wpływa na jakość naszego snu?

Długość łóżka a jakość naszego snu
Większość osób podczas urządzania sypialni i wyboru nowego łóżka kupuje takie, które wymiarowo będzie pasowało do pomieszczenia. Jest to oczywiście bardzo ważne w małych mieszkaniach. Jeśli jednak mamy dużą sypialnię, nie musimy ograniczać się do najmniejszych łóżek i materacy. Długość łóżka i materaca jest bardzo istotna dla naszego komfortu podczas snu. Przyjmuje się, że zarówno łóżko, jak i materac znajdujący się na nim, powinny mieć co najmniej 15-20 cm więcej niż wynosi wzrost osoby, która na nim wypoczywa. Ma to zapobiec podkurczaniu nóg lub ich zwisaniu poza obręb łóżka w trakcie snu. Dlatego, jeśli mamy około 180 cm wzrostu, powinniśmy zdecydować się na materac 100x200 marki Hilding.
Dobrym przykładem jest hybrydowy model Hilding Dance, który łączy w swoim wkładzie sprężyny Pocket Plus, lekko chłodzącą piankę FloFom oraz wysokoelastyczną piankę HR. Co w przypadku, gdy nasz wzrost sięga 200 cm? Musimy zaopatrzyć się w jeszcze większy produkt. Na rynku znajdziemy materace o długości nawet 220 cm. Jednak dla osób, których wzrost nie przekracza 180 cm, dobrym rozwiązaniem jest standardowa długość 200 cm. Zapewnia ona optymalną przestrzeń do spania zarówno osobom o wzroście 160 cm, jak i tym, którzy mierzą 180 cm.

Nie tylko długość łóżka i materaca jest ważna
Podczas wyboru odpowiedniego łóżka musimy zwrócić także uwagę na jego szerokość. Ma to kluczowe znaczenie dla jakości naszego snu. Przyjmuje się, że minimalna szerokość łóżka i materaca jednoosobowego wynosi 70 cm. Jest to wymiar polecany dla osób szczupłych i niezmieniających często pozycji w trakcie snu. Jeśli jednak nasza postura jest zdecydowanie większa oraz lubimy się wiercić w łóżku, powinniśmy zdecydować się na łóżko i materac o większej szerokości, na przykład 90 lub 100 cm. Łóżko dla pary powinno być dwa razy szersze. Najpopularniejsze produkty marki Hilding, jakimi jest łóżko Momiko lub Lady Like dla dwóch osób mają szerokość 200 cm.

Materac do łóżka – jeden z najważniejszych czynników wpływający na nasz sen
Rozmiar łóżka jest bardzo ważny, ale równie istotne jest podłoże, na którym śpimy. Dlatego wybór materaca nie może być przypadkowy. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na jego twardość. To, czy będzie ona dla nas odpowiednia, zależy w dużej mierze od naszej wagi. Wyróżniamy cztery klasy twardości materacy marki Hilding i wyglądają one następująco:
• H1 – miękkie materace przeznaczony dla osób, których waga nie przekracza 60 kg;
• H2 – średnio twarde materace dla osób ważących od 60 do 80 kg;
• H3 – twarde polecany osobom ważącym od 80 do 100 kg;
• H4 – bardzo twarde materace dedykowany osobom, których waga przekracza 100 kg.
Podział ten jest dobrą wskazówką podczas wyboru pojedynczego materaca. Jednak co w przypadku, gdy szukamy produktu dla dwóch osób, których dzieli duża różnica wagowa? Firma Hilding pomyślała również o takich sytuacjach. Hybrydowy materac Hilding Electro to model dla każdego. Dzięki połączeniu sprężyn Multipocket z hybrydową pianką Fusion i wysokoelastyczną pianką z warstwą Sizalu zapewnia on komfortowy i zdrowy sen zarówno osobom o niższej, jak i o wyższej wadze. Ponadto wyposażony jest on w lateksowy odpinany top z pianką Visco, który pomoże nam dopasować twardość produktu do naszych bieżących potrzeb.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group