Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8439
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Jak znaleźć dobrze płatną pracę w Twojej okolicy?

Poniedziałek, 19 lipca 2021, 12:31
Aktualizacja: 12:31
Autor: ts
Polska: Jak znaleźć dobrze płatną pracę w Twojej okolicy?
Fot. ts
Jak znaleźć dobre, stabilne zatrudnienie? Podobne pytania zadaje sobie sporo osób - zarówno młodych, jak i tych bardziej doświadczonych. Najnowsze statystyki wskazują, że stopa bezrobocia w Polsce jest najniższa w całej Unii Europejskiej. Oznacza to, że mamy do czynienia z tzw. rynkiem pracownika, zatem znalezienie wymarzonego zatrudnienia nie powinno być trudne.

Jak znaleźć dobrą pracę?
Aby znaleźć dobrą pracę, przede wszystkim musimy zastanowić się nad tym, jaki zawód nas interesuje oraz jakie kompetencje posiadamy. W przypadku, gdy mamy np. dobre podejście do dzieci, możemy zdecydować się na pracę w charakterze opiekunki. Jest to zajęcie dobrze płatne oraz doskonałe dla młodych studentek, które chcą "dorobić".

CV to podstawa
Aby wzbudzić zainteresowanie u pracodawcy, musimy mu oczywiście przedstawić CV, czyli nasz życiorys. Jest to dokument zawierający informacje o naszym doświadczeniu zawodowym, posiadanych kompetencjach czy zainteresowaniach. CV jest absolutną podstawą przy poszukiwaniu pracy. Bez niego znalezienie nowej posady może być bardzo trudne.

Zarobki to nie wszystko
Wiele osób poszukuje pracy zwracając uwagę przede wszystkim na wysokość zarobków. Oczywiście, wynagrodzenie może być dobrą motywacją, jednak trzeba pamiętać o tym, że najważniejsze jest posiadanie odpowiednich predyspozycji. Jeżeli dana praca nie będzie nas interesować, lub - co gorsza - nie będziemy umieli jej wykonywać, wówczas lepiej poszukać innej oferty, która będzie odpowiadała naszym zainteresowaniom oraz kompetencjom.

Gdzie szukać ofert pracy?
To jedno z najważniejszych pytań, które nasuwa nam się w momencie, gdy chcemy poszukiwać nowego miejsca pracy. Sporo ofert pracy w Jeleniej Górze znajdziesz w Aplikuj.pl. To portal, w którym można znaleźć mnóstwo ofert pracy od pracodawców nie tylko z Jeleniej Góry, ale z całej Polski. Wystarczy tylko kilka kliknięć myszką, aby znaleźć wymarzone miejsce pracy w swojej okolicy. Co ważne, korzystanie z tego serwisu jest całkowicie bezpłatne. W Aplikuj można znaleźć również szeroką bazę artykułów eksperckich dotyczących specyfiki rynku pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
803
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group