Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 7206
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Jak wybrać odpowiednie konto osobiste w tym roku?

Poniedziałek, 27 czerwca 2022, 19:10
Aktualizacja: 19:11
Autor: ts
Polska: Jak wybrać odpowiednie konto osobiste w tym roku?
Fot. ts
Szukasz idealnego konta osobistego? Pytanie tylko, co to znaczy? Na szczęście wybór rachunków bankowych jest ogromny, a my znamy sposób, jak znaleźć to najlepsze z najlepszych.

Czym jest konto osobiste?


Konto osobiste to rachunek rozliczeniowo-oszczędnościowy, który otwierasz w banku. Służy on do gromadzenia pieniędzy oraz wykonywania różnego rodzaju transakcji, takich jak opłacanie rachunków, płacenie za zakupy czy przelewanie środków na inne konta. Na swoje konto osobiste będziesz także otrzymywał wynagrodzenie. Innymi słowy, jest to wygodne narzędzie do zarządzania gotówką, bez którego nie da się właściwie obejść we współczesnym świecie.

Dodajmy jeszcze, że dostęp do konta osobistego, a tym samym do własnych pieniędzy, jest bardzo prosty. Wystarczy, że zalogujesz się do bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej, którą pobierzesz na swój telefon. W ten sposób zawsze masz dostęp do swoich środków, którymi możesz dowolnie zarządzać lub po prostu sprawdzić stan konta.

Czym kierować się przy wyborze konta osobistego?


Konto osobiste możesz założyć w dowolnym banku. Do tego nie ma żadnych ograniczeń co do liczby posiadanych rachunków. Choć nie da się ukryć, że w większości przypadków wystarczy ci jedno konto osobiste. Tylko jak wybrać to odpowiednie dla ciebie?

Zacznijmy od tego, że najpierw musisz zastanowić się, co to znaczy, że dane konto osobiste jest najlepsze. Innymi słowy, chodzi o to, jakie funkcje związane z prowadzeniem i korzystaniem z takiego rachunku są dla ciebie najważniejsze. Dla jednych może być to bliskość stacjonarnej placówki banku, dla innych możliwość korzystania z bankomatów i wpłatomatów. A część osób najbardziej doceni ofertę konta, w której wszelkie formalności można załatwić online. Oznacza to, że kluczem do znalezienia najlepszego konta osobistego są po prostu twoje potrzeby.

Niemniej jednak, jedną z najważniejszych kwestii są koszty związane z prowadzeniem rachunku bankowego. Przyjrzymy się im bliżej.

Ile kosztuje prowadzenie konta osobistego?


Koszt prowadzenia i korzystania z konta osobistego to zazwyczaj kilka, kilkanaście złotych. Czasem ta kwota może być wyższa, co wynika z poszczególnych opłat, takich jak:
• opłata za korzystanie z konta osobistego,
• opłata za korzystanie z karty płatniczej,
• prowizja za wypłatę środków z bankomatu,
• prowizja za zlecanie przelewów.
Co jednak najważniejsze, w wielu przypadkach możesz tych opłat uniknąć. Wystarczy, że spełnisz kilka warunków, stawianych przez bank. Chodzi w nich m.in. o zapewnienie określonej wpłaty na konto w danym miesiącu (zazwyczaj kilkaset złotych), wykonanie kilku przelewów bezgotówkowych itp. Spełnienie tych warunków zazwyczaj wcale nie jest trudne. Wystarczy o nich pamiętać każdego miesiąca, by cieszyć się darmowym kontem osobistym.

Jak znaleźć najlepsze konto osobiste?


Jak już wspominaliśmy, konto osobiste możesz założyć praktycznie w każdym banku. Jednak wybór tego najlepszego może być czasochłonny. W takim przypadku skorzystaj z rankingu kont osobistych - kontomaniak.pl. Jest to specjalne zestawienie, w którym porównasz aktualne oferty rachunków bankowych. Co więcej, z takiego rachunku dowiesz się:
• ile kosztuje założenie i prowadzenie konta osobistego w poszczególnych bankach,
• jakie warunki trzeba spełnić, aby korzystać z rachunku za darmo lub za grosze,
• jakie są dodatkowe korzyści związane z posiadaniem konta w danym banku,
• który bank akurat organizuje promocję i co na niej zyskasz.
Dzięki temu w kilka minut znajdziesz konto osobiste dla siebie, a dodatkowo złożysz wniosek o otwarcie rachunku online.
Konto osobiste posiada dziś każdy. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z oferty swojego banku. Na szczęście zawsze możesz to zmienić. Wystarczy, że znajdziesz najlepszy rachunek bankowy w Rankingu Kont Osobistych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group