Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5721
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Jak sprawdzić OC samochodu?

Wtorek, 19 kwietnia 2022, 11:48
Aktualizacja: 11:49
Autor: ts
Polska: Jak sprawdzić OC samochodu?
Fot. ts
Nawet jeden dzień przerwy w ubezpieczeniu OC wiąże się z odczuwalnymi konsekwencjami finansowymi dla właściciela auta. Małe niedopatrzenie, chwila nieuwagi - tyle wystarczy, by podpaść nie tylko policji, ale przede wszystkim UFG. To właśnie dlatego warto trzymać rękę na pulsie i wiedzieć, jak sprawdzić OC samochodu!

Kiedy przyda się wiedza o ważności polisy OC?
Ubezpieczenie OC to obowiązkowe ubezpieczenie, które musi posiadać każdy zarejestrowany pojazd mechaniczny. Dopełnienie tego obowiązku leży w gestii właściciela auta. Musi on dopilnować terminów, by nie dopuścić do przerwy w ubezpieczeniu. Choć jeden dzień bez ochrony nie wydaje się wielkim problemem, w rzeczywistości będzie nas słono kosztował. Dość powiedzieć, że 2 tygodnie bez ważnego OC mogą wiązać się z karą w wysokości ponad 6 tysięcy złotych!

Kwestię ważnej polisy OC warto zweryfikować także wtedy, gdy zamierzamy kupić auto z drugiej ręki - w końcu właściciel ma obowiązek przekazać nam umowę ubezpieczeniową, ponieważ ochrona przypisana jest do konkretnego pojazdu, a nie jego właściciela. Co więcej - sprawdzenie ważności ubezpieczenia przyda się szczególnie w sytuacji, gdy będziemy uczestniczyć w wypadku czy kolizji drogowej. Zatem, jak sprawdzić OC samochodu?

Sprawdzenie ubezpieczenia OC - krok po kroku
Nie wiesz, jak sprawdzić OC samochodu? Spokojnie! Wystarczy jedynie dostęp do internetu. Polisę OC możesz sprawdzić w bazie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG), gdzie po podaniu numeru VIN pojazdu lub numeru rejestracyjnego oraz bieżącej daty, otrzymamy informację o numerze aktualnej polisy, marce i modelu samochodu, a także nazwie towarzystwa ubezpieczeniowego. Co więcej - UFG udostępnia także aplikację “Na wypadek”, która ma pomóc kierowcom po wypadku czy kolizji. Ważność polisy OC możemy sprawdzić także za pomocą Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) poprzez stronę www.historiapojazdu.gov.pl.

Co zrobić, jeśli zbliża się koniec ważności naszej polisy OC?
Najprostszym krokiem jest zakup nowego ubezpieczenia. Narzędziem, które upraszcza ten proces do niezbędnego minimum, jest kalkulator ubezpieczenia OC AC Beesafe. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na obliczenie składki ubezpieczeniowej po podaniu zaledwie 2 informacji poprzez formularz online - to numer rejestracyjny pojazdu oraz data urodzenia jego właściciela. Następnie, system sam pobiera niezbędne dane z CEPiK, UFG czy Eurotax, by przedstawić najlepszą ofertę na ubezpieczenie OC i AC. Przekonaj się sam już dzisiaj, jakie to proste. Wystarczy, że wejdziesz na stronę https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group