Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6164
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Jak program do zarządzania produkcją wyśle Cię na super wakacje 2 razy w roku

Poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 12:42
Aktualizacja: 12:43
Autor: ts
Jest lato, a więc środek sezonu wakacyjnego. Dla wielu małych firm produkcyjnych przez przesunięcia po pandemii to najgorętszy okres w roku: mają tyle zamówień, że nie nadążają z ich realizacją. Z kolei dla innych to “sezon ogórkowy” - pracownicy są na urlopach wypoczynkowych, w branży nic się nie dzieje, wszyscy zbierają siły na jesień.

Zarówno jedni, jak i drudzy na jakimś etapie rozważali lub rozważają wdrożenie programu do zarządzania produkcją. Niezależnie od natężenia pracy każdy moment, także sezon wakacyjny, jest dobry na zmiany. Podpowiadamy jak skutecznie wdrożyć program do planowania produkcją i dzięki temu na kolejne wakacje wyjechać za darmo i co najważniejsze ze spokojną głową.

Program produkcyjny dla przeżywających “klęskę urodzaju”
Telefon się urywa, klienci przysłowiowo “walą drzwiami i oknami”, a zleceń przybywa? Zamiast się cieszyć, jesteś zmartwiony, ponieważ nie dajecie rady opanować narastającego chaosu. Coraz większa liczba zamówień sprawia, że nie można zaplanować, kiedy co będzie zrobione, w jakim czasie czy też udzielić rzetelnej informacji klientowi na kiedy jego produkt / usługa będą gotowe. Są momenty, że praca i zamówienia zaczynają przytłaczać.

Tu z pomocą przychodzi prosty program do planowania produkcji. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskasz przejrzystość, czytelność oraz zaoszczędzisz czas. Przez program do zarządzania produkcją poznasz, ile faktycznie czasu potrzeba na wykonanie produktów, kto, co i kiedy wykonywał oraz z jaką wydajnością pracował. Brzmi świetnie, ale pewnie powiesz: przecież my nie mamy czasu na nic, co tu mówić o wdrożeniach czegoś nowego. Potrzebujesz tylko kilku minut oraz zwykły, nawet używany laptop, aby odmienić swoją produkcję. Nie potrzebujesz informatyka, specjalistycznego sprzętu i wielomiesięcznego wdrożenia. W Prodiowszystko zrobisz sam i po 15 minutach dodasz pierwsze zlecenie na halę produkcyjną. Dlatego nie warto wdrożenia programu do planowania produkcją odkładać na później. Ile tematów jeszcze trzeba zrobić źle, by znaleźć parę godzin na sensowną i konstruktywną optymalizację, aby zapyta: „dlaczego nie zaczęliśmy wcześniej?”

Program produkcyjny dla mających “Sezon ogórkowy”
Pracownicy bezczynnie snują się po hali, a Ty ponosisz koszty ich wynagrodzeń, czekając na “lepsze czasy”. Masz przestrzeń na testowanie nowych rozwiązań, ale wydaje Ci się, że wszelkie zmiany są kosztowne. To idealny moment, aby wypróbować darmowy program do planowania produkcji. Dzięki niemu będziesz miał informacje dla pracowników co dzieje się na produkcji dziś, co będzie działo się za tydzień, za dwa tygodnie, a co za miesiąc. Wiadomo co jest zaplanowane na określonych maszynach, jak jest planowany czas realizacji danego zamówienia i co się będzie działo w przyszłości. Można sprawdzić czy pracownicy będą mieli na danej maszynie coś do zrobienia czy nie. W małej firmie produkcyjnej to nieoceniona pomoc: w luźniejszym czasie bez stresu wyślesz załogę na urlop, nie martwiąc się, że “coś wypadnie” i kto to wtedy zrobi?

Paradoksalnie wakacje to najlepszy moment na zmiany
W małej firmie bardzo często produkcja jest zmienna, dlatego szef musi być obecny na każdym przekazaniu zmiany. Można sobie wyobrazić jak bardzo to utrudnia życie, jeśli ludzie pracują np. na trzy zmiany, a właściciel za każdym razem musi się stawić w pracy, aby przekazać pracownikom co mają robić na jakiej maszynie. Łatwo sobie wyobrazić, jak to wpływa na życie prywatne: wszystko jest podporządkowane pracy. Urlop? No cóż - pozostaje w sferze marzeń. Po miesiącach takiej harówki przychodzi frustracja: czy w ogóle opłaca się mieć swój biznes, jeśli nie mamy nawet chwili wytchnienia?

Program do zarządzania produkcją taki jak Prodio to przede wszystkim narzędzie online, które faktycznie umożliwia kontrolę z każdego miejsca na ziemi. Możesz być w domu lub na plaży i po prostu zobaczyć raz na dwie godziny czy raz na dzień sytuację na hali. Wakacje bez stresu? Jak najbardziej - przecież program masz dostępny w swoim smartfonie. Odpoczywasz mając stały podgląd sytuacji, bez obaw, że wszystko się zawali czy firma nie będzie funkcjonowała.

Zaróbmy razem na Twój wypoczynek
Skoro ustaliliśmy, że możesz już wyjechać na urlop, zobaczmy czy Cię na niego stać. Program do zarządzania produkcją już w pierwszym miesiącu przyniesie oszczędności, choćby poprzez podwyższenie wydajności pracowników. Dzięki rejestracji produkcji wiesz, ile faktycznie czasu potrzeba na wykonanie produktów, kto, co i kiedy wykonywał oraz z jaką wydajnością pracował. Ponadto zyskasz na:
● mniejszej ilości pomyłek na hali produkcji poprzez bieżący dostęp do dokumentacji; wszystkie uszkodzone w procesie produkcji sztuki są rejestrowane, więc pracownicy starają się ich unikać;
● mniejszej ilości reklamacji, dzięki czytelnym informacjom o każdym zamówieniu i lepszej komunikacji na linii klient-szef-pracownik-biuro;
● ograniczeniu spóźnień i godzin nieproduktywnych, dzięki rejestracji wejść i wyjść z pracy, rejestracji przerw i wykonywanej pracy;
● lepszego planowania oraz bardziej optymalnego obłożenia maszyn,
Wypoczynek i regeneracja są bardzo ważne, dlatego czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi jest bezcenny. Mamy nadzieję, że następne wakacje będziesz mógł zawdzięczać programowi do zarządzania produkcją. Bon voyage!

Ps.
Jeśli nadal zastanawiasz się jakiego programu użyć, aby sprawnie zarządzać produkcją to mamy coś, co może Ci pomóc. Prodio to proste i tanie rozwiązanie, które wdrożysz w 15 minut i praktycznie od razu zobaczysz efekty.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group