Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7713
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Inwestowanie w akcje online, czyli giełda dla każdego

Środa, 16 marca 2022, 1:03
Autor: ts
Polska: Inwestowanie w akcje online, czyli giełda dla każdego
Fot. ts
Rozwój technologiczny sprawił, że obecnie wiele czynności wykonujemy w Internecie. Nie inaczej jest w przypadku gry na giełdzie, ponieważ kupując akcje online można inwestować bez wychodzenia z domu. Jak zakupić akcje przez Internet? Na co zwrócić uwagę przy wyborze brokera? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak kupić akcje przez Internet?
Jak wspomniano we wstępie inwestowanie w akcje jest możliwe online, co jest bardzo szybkie i wygodne. Inwestowanie na giełdzie przez Internet jest dostępne praktycznie dla każdego, ponieważ warunkiem koniecznym jest w tym przypadku posiadania rachunku maklerskiego. Otwiera się go u broker, który pełni rolę pośrednika pomiędzy inwestorem, a giełdą i umożliwia zakup akcji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze brokera?
Inwestowanie w akcje wymaga posiadania rachunku maklerskiego, który jest prowadzony przez brokera (na przyklad Saxo). Warto mieć świadomość, że wybór konkretnego brokera jest bardzo istotny, ponieważ tego typu oferty mogą się znacznie różnić. Co zatem wziąć pod uwagę przy jego dokonywaniu? Przede wszystkim wysokość opłat wynikających z prowadzenia rachunku maklerskiego, jak i zawierania kolejnych transakcji. Poza tym bardzo istotna jest również szerokość oferty, ponieważ brokerzy internetowi umożliwiają inwestowanie nie tylko na GPW w Warszawie, ale również wielu innych światowych giełdach. Przy wyborze brokera warto zwrócić uwagę również na jego wiarygodność oraz posiadane certyfikaty, ponieważ powierzamy mu własne, często duże pieniądze. Więcej informacji na temat wyboru brokera można znaleźć w artykule przedstawiającym podstawy inwestowania na giełdzie.

Inwestowanie w akcje online - ryzyko
Każdy, kto zamierza inwestować w akcje online powinien zdawać sobie sprawę z faktu, że wiąże się to z ryzykiem. Oznacza to, że inwestor może zarówno uzyskać zysk, jak i ponieść stratę. Prawdopodobieństwo konkretnego zdarzenia uzależnione jest od wiedzy i doświadczenia osoby inwestującej oraz rzetelności dokonanej przez niego analizy. Należy również zdawać sobie sprawę z faktu, że inwestowanie na giełdzie nie jest kasynem, w związku z czym nie ma tu miejsca na szczęście, czy emocje. Ze względu na ryzyko związane z inwestowaniem w akcje jedną z podstawowych zasada jest lokowanie na giełdzie wyłącznie tych środków, których ewentualna strata nie odbije się negatywnie na poziomie życia.
Podsumowując należy stwierdzić, że inwestowanie w akcje online to najprostszy dostęp do giełdy. Warto jednak pamiętać, że dostępność nie oznacza, że są to inwestycje dla każdego, ponieważ najpierw należy zadbać o odpowiednie przygotowanie merytoryczne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group