Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 4150
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zimowe Karkonosze - warsztaty fotograficzne z Karolem Nienartowiczem

7-10 stycznia 2021 (4 dni)
godz. 12:00
Karpacz

Zapraszamy Serdecznie na Zimowe warsztaty fotograficzne z Karolem Nienartowiczem które odbędą się w niezwykłych Karkonoszach
Plan warsztatów:
Warsztaty odbędą się w okolicach Śnieżki nad Karpaczem – w najpiękniejszej scenerii zimowych Karkonoszy. Jeśli dopisze nam pogoda, będziemy mieli szansę oglądać i fotografować bajkowy zimowy krajobraz, który zapamiętamy na długo.
Podczas warsztatów będziemy fotografowali w rejonie Śnieżki, Równi pod Śnieżką i Samotni.
W planie jest wschód i zachód słońca na Śnieżce – jednym z najciekawszych miejsc zimą w polskich górach. Ponadto, w zależności od pogody, codziennie będziemy fotografować niezwykły krajobraz zimowych Karkonoszy. W zależności od pogody będziemy fotografować również w Kotle Małego Stawu, gdzie stoi kultowe schronisko „Samotnia”, oraz w czeskiej części Karkonoszy w rejonie Luční boudy (konieczny dokument tożsamości do przekroczenia granicy).
Podczas pogodnej nocy wybierzemy się na zdjęcia nocne (temat i miejsce będziemy ustalać na miejscu wraz z uczestnikami).
Każdego dnia będziemy omawiać zdjęcia wszystkich uczestników wykonywane na bieżąco podczas warsztatów. W czasie korekt będziemy skupiali się na kompozycji, pomysłach i tematyce zdjęć, podkreślając ich mocne strony i eliminując błędy. To doskonała metoda, która pozwala na szybkie i widoczne postępy, ponieważ każdy uczestnik będzie mógł indywidualnie rozpoznać, które zagadnienia sprawiają mu największy problem i nad nimi pracować podczas kolejnych dni. Chętni mogą również przygotować zestaw zdjęć, wykonanych wcześniej, który chcieliby indywidualnie omówić.
W czasie codziennych wykładów i prezentacji będziemy omawiać różne aspekty fotografii pejzażowej z naciskiem na tematykę górską. Będą to wykłady o kompozycji, świetle, unikaniu błędów czy dobieraniu tematów zdjęć. Ponadto będziemy poruszać sporo kwestii technicznych – dobór sprzętu, filtry fotograficzne, zdjęcia panoramiczne i inne.
Osobno będzie omawiana obróbka zdjęć w programie Camera RAW i Photoshopie, której poświęcimy cały osobny blok tematyczny.
Wymagany sprzęt:
Każdy uczestnik musi posiadać ze sobą laptop z oprogramowaniem do obróbki zdjęć (Photoshop, Camera RAW, Lightroom) i z możliwością zgrania zdjęć z karty aparatu.
Ponadto niezbędnym wyposażeniem poza aparatem jest stabilny statyw, z którego będziemy korzystać nocą i podczas wschodów i zachodów. Jeżeli któryś z uczestników zamierza dokonać zakupy sprzętowe przed warsztatami (np. zakup filtrów i akcesoriów), niech wstrzyma się do zakończenia warsztatów. Będziemy te tematy szczegółowo omawiać, z naciskiem na to, które filtry warto kupić, a które lepiej odpuścić.
Każdy uczestnik warsztatów musi posiadać czołówkę z zapasowym kompletem baterii i dokument tożsamości (będziemy przekraczać granicę państwa). Podczas wschodów słońca sprawdza się termos z ciepłą herbatą, którą będzie można zaparzyć w schronisku. W schronisku można kupić ciepłe posiłki, natomiast ceny żywności i słodyczy są dość wysokie, więc jeśli ktoś nie chce ponosić większych kosztów można zabrać drobną żywność ze sobą, np. torebki herbaty, słodycze, przekąski.
Ubiór należy dopasować do panujących warunków - styczeń w Karkonoszach to pełnia zimy. Podczas wschodów i zachodów słońca będziemy stali bez większego ruchu przez 1-2 godziny, więc koniecznie trzeba zabrać: czapkę, rękawice, ciepłą kurtkę z kapturem i polar lub sweter puchowy, ciepłą bieliznę (np. merynosy), stuptuty i dobre zimowe buty. Wskazane jest zabranie raczków lub raków - podejście na Śnieżkę bywa bardzo śliskie i niebezpieczne
ilość miejsc 12

cena: 1199 zł cena w przedsprzedaży do 5 października 2020
cena regularna po 5 października 1399 zł
ZAPISY POD LINKIEM: https://wanderlust.shoplo.com/.../zimowe-warsztaty-w...
w cenie:
- 3 x nocleg w pokojach turystycznych w Strzesze Akademickiej( łazienki na korytarzach)
- 3 x obiadokolacja
- opieka Przewodnika Górskiego Sudeckiego
- wstęp do Karkonoskiego Parku Narodowego na wszystkie dni warsztatów
- ubezpieczenie NNW
-prowadzenie warsztatów przez Karola Nienartowicza

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group