Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 6221
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z Archiwum Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego

14.05-30.06.2021 (48 dni)
godz. 17:00
Muzeum Karkonoskie
Jelenia Góra
ul. Matejki 28

Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne sięga historią 1961 roku - w tym roku bowiem grupa szesnastu entuzjastów fotografii z Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości powołała Stowarzyszenie Miłośników Fotografii Amatorskiej (SMFA). W późniejszym czasie SMFA przekształciło się w Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne (JTF) i trwa pod tą nazwą do dziś.
W ramach 60-lecia, w różnych Instytucjach Kultury, odbędzie się jubileuszowy cykl wystaw JTF.
W Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze zaprezentujemy część archiwalnych zbiorów członków Towarzystwa, obrazujących 60 lat Ich twórczości. Wystawa podzielona została na 4 główne grupy: akt, portret, natura, życie codzienne miasta.
Dodatkowo wyświetlony zostanie pokaz multimedialny, prezentujący zdjęcie każdego z obecnych i byłych członków Jeleniogórskie Towarzystwa Fotograficznego.
Pokażemy ciekawe dokumenty związane z przebiegiem działalności i twórczości JTF, przedstawiające ważne wydarzenia, które miały miejsce w minionych latach.
Zaprezentowany będzie także sprzęt fotograficzny, który ma zobrazować i przybliżyć technikę fotografii tradycyjnej, głównie archiwalne aparaty fotograficzne wykorzystywane do tworzenia zdjęć metodą analogową.

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group