• Niedziela, 26 stycznia 2020
  • Godz. 0:19
  • Imieniny: Pauliny, Polikarpa
  • Czytających: 5855
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wystawa Unobvious w Otwartej Papierni

27.12.2019-29.01.2020 (34 dni)
godz. 17:00
Otwarta Papiernia
Jelenia Góra
ul. Kilińskiego 11

W dniach 27 grudnia 2019-29 stycznia 2020, Galeria FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, zaprezentuje w Otwartej Papierni w Jeleniej Górze, ogólnopolską zbiorową ekspozycję fotografii artystycznej pt. „Unobvious”. Będzie to druga odsłona wystawy, po jej niedawnym debiucie na międzynarodowym festiwalu fotografii, 6th Suwon International Photo Festival w Korei Południowej.

Niemalże od początków rozwoju myśli filozoficznej stawiano pytania o fenomen wyobraźni. Próbowano wyjaśnić, w jakim stopniu stymuluje ona kreatywną aktywność człowieka. Niezależnie od licznych – powstałych na gruncie nauk humanistycznych definicji – wyobraźnię można określić jako zdolność podmiotu do przedstawienia sobie obrazów rzeczy, zjawisk, zdarzeń pod ich nieobecność oraz przedstawienie rzeczy, zjawisk zdarzeń niewystępujących w naszej rzeczywistości. Widoki świata, które w wyniku artystycznej wizji zostają przemienione w obrazy, nie podlegają rygorom realności (nawet jeśli są odwzorowaniem wyglądu przedmiotów). Ścisły związek wykreowanych przez artystów obrazów/obiektów/instalacji ze światem jest pozorny – jawią się one w postrzeganiu, dzieło zaś samo tworzy swoje znaczenia, reorganizując zwyczajowe relacje między przedmiotem artystycznym a jego interpretacją, odczytanie przez odbiorcę. Wystawa Nieoczywistość prezentuje artystów, którzy w centrum swych rozważań nie umieszczają jedynie wytworów o określonych, zobiektywizowanych własnościach, a bogate, wielowątkowe narracje. Różnorodność zaprezentowanych przez artystów narracji – dzięki zabiegom formalnym i „fabule” tekstu fotograficznego – pozwala odbiorcom prac na odczytywanie opisywanego świata zarówno z perspektywy twórcy, jak i własnej, będącej sumą jego wrażliwości estetycznej i ogólnych kompetencji kulturowych.

Artyści: Karolina Aszyk, Andrzej P. Bator, Manfred Bator, Jan Berdyszak, Marcin Berdyszak, Andrzej Dudek-Dürer, Agata Niźnikiewicz, Grzegorz Przyborek, Agata Szuba, Zbigniew Treppa, Stefan Wojnecki, Igor Wójcik

Kurator: Manfred Bator

Organizator:

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Współorganizator:
Otwarta Papiernia

Projekt współfinansowany z Budżetu Województwa Dolnośląskiego

Data:

27 grudnia 2019-29 stycznia 2020
Wernisaż: 27 grudnia 2019, godz. 18. 00

Miejsce:

Otwarta Papiernia
ul. Kilińskiego 11, Jelenia Góra

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group