Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7211
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wystawa malarstwa Emanueli Czujowskiej - online

18.11.2020-8.01.2021 (52 dni)
MDK Muflon
Jelenia Góra

malarstwa Emanueli Czujowskiej, artystki wciąż poszukującej nowych form wypowiedzi. Postaramy się przybliżyć Państwu tę wystawę najdogodniej jak się tylko da – online, a po 29 listopada w naszych gościnnych progach.
Ekspozycja w "Galerii Muflon" prezentuje prace inspirowane pejzażem karkonoskim, na wpół realistyczne, na wpół abstrakcyjne. Jednak najważniejszym jej tematem i podstawowym elementem jest natura.
„Pejzaż niejednoznaczny” to seria obrazów mówiących o krajobrazie nieco inaczej. Poprzez różnorodność plam przedstawione pejzaże nikną i pojawiają się jednocześnie. Gdzieś przy linii horyzontu odczytać można lasy, góry, wodę i niebo, ale pomiędzy nimi przestrzeń żyje własnym życiem. Stonowane barwy sprawiają, że gubi się też pora roku. Światło również nie jest czymś oczywistym. Przebicia złotych i srebrnych kształtów dodają tylko innego wymiaru tej samej rzeczywistości.
Emanuela Czujowska (ur. 1970 we Wrocławiu), absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom uzyskała w roku 1994 w pracowni plakatu i ilustracji u prof. Rolfa Mullera w Hochschule fur Grafik und Buchkunst w Lipsku. Zajmuje się grafiką użytkową, rysunkiem i malarstwem). Piękno górskiego krajobrazu i natury sprawiły, że na miejsce swojego życia i twórczości wybrała Karkonosze i Góry Izerskie. Inspirowana otoczeniem, miejscami i zdarzeniami tworzy własne światy.
Kuratorką wystawy jest Agata Makutynowicz.
Ze względu na przepisy związane z pandemią, MDK „Muflon” uprzejmie prosi o potwierdzenie udziału w finisażu w styczniu 2021 przez maila muflon@sobieszow.pl lub telefonicznie: 75 75 537 70.
Wystawa potrwa do 8 stycznia 2021.
Wystawa dofinansowana z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group