Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 6436
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wycieczka po Dolinie Pałaców i Ogrodów

Sobota, 24 października 2020
godz. 10:00
Jelenia Góra
Normalny: 90
Ulgowy: 60

Zapraszamy na wycieczkę aby zobaczyć piękne rezydencje Kotliny Jeleniogórskiej otoczone rozległymi parkami krajobrazowymi!

Na wycieczkę wybierzemy się w niewielkim gronie 8-osobowym busem z przewodnikiem.

Rozpoczniemy zwiedzanie przy Pałacu Paulinum w Jeleniej Górze a następnie odwiedzimy: Dwór Czarne, Pałac w Staniszowie, Pałac Mysłakowice, zespół Domów Tyrolskich w Mysłakowicach, Kompleks Pałacowy w Bukowcu, Zamek Karpniki, Zespół Pałacowy w Łomnicy i Pałac w Wojanowie. Po zakończeniu zwiedzania powrócimy do Pałacu Paulinum.

Dolina Pałaców i Ogrodów na Dolnym Śląsku to jeden z najatrakcyjniejszych regionów w Europie Środkowej. Na niewielkiej powierzchni znajdują się tu zabytkowe miasta, największe nagromadzenie pałaców w Europie, cenne zabytki oraz niepowtarzalne krajobrazy i wysokie góry. Dolina przeżywała czasy największej świetności w XIX wieku, kiedy to pruska rodzina królewska, jej krewni oraz przyjaciele upodobali ją sobie na miejsce swych letnich rezydencji.

Dzięki temu w bliskim sąsiedztwie powstały wspaniałe pałace otoczone niezwykłymi parkami romantycznymi, po których przechadzając się można było podziwiać majestatyczne Karkonosze ze Śnieżką górującą nad Doliną. Po powojennych latach zapomnienia bogactwo to jest odkrywane na nowo i coraz częściej staje się silniejszym „magnesem” niż powszechnie znane Karkonosze. Pałace, które odwiedzimy w trakcie wycieczki były świadkami spotkań europejskich władców, uroczystych bali, a także najgłośniejszego romansu w tej części Europy, romansu między Elizą Radziwiłł oraz synem króla pruskiego.

W trakcie pobytu w Dolinie Pałaców odwiedzimy też kolonie domów tyrolskich oraz bramę zbudowaną ze szczęk wieloryba oraz kościół z widokiem na Śnieżkę, do którego wejście podpierane jest kolumnami z Pompejów liczącymi ponad 2000 lat. W trakcie wycieczki zobaczymy krajobraz wymarzony przez właścicieli XIX –wiecznych pałaców, a stworzony przez najlepszych architektów tej epoki.

Cena: 90 zł / osoba dorosła, 60 / zł dziecko do lat 16. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wycieczki w przypadku nie zgłoszenie minimalnej ilości osób tj. 4.

Miejsce zbiórki: Parking przy Pałacu Paulinum, ul. Nowowiejska 62, 58-506 Jelenia Góra (dojazd we własnym zakresie)

Zapisy: https://discoversilesia.pl/wycieczka/dolina-palacow-i-ogrodow/
Uwaga!!! Obowiązują zapisy przez formularz kontaktowy lub telefonicznie!!! Liczba miejsc ograniczona!!!

Płatność: online poprzez formularz kontaktowy oraz gotówką w dniu wydarzenia.

Informacje pod numerami telefonów: 502 212 882, 519 811 869

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group