• Sobota, 14 grudnia 2019
  • Godz. 20:04
  • Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana
  • Czytających: 6068
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wernisaż fotografii "Przestrzeń Zastana"

28.11-31.12.2019 (34 dni)
godz. 18:00
Muzeum Karkonoskie
Jelenia Góra
ul. Matejki 28

Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii i Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wernisaż wystawy fotografii:
Marcin Masiewicz, Tomasz Siwek
Przestrzeń zastana
28 listopada 2019 o godz. 18. 00. w Muzeum Karkonoskim.

Wystawę tworzą dwa zestawy: czarno-biały Marcina Masiewicza i kolorowy Tomasza Siwka. Oglądając je możemy wędrować ulicami naszego miasta, dostrzegać elementy oswojone przez przez fotografów i konfrontować je z własnymi obrazami Jeleniej Góry. Tomasz Siwek prowadzi nas zaułkami, pokazuje zakamarki i zapomniane miejsca, gdzie czas się zatrzymał. Przywołuje zapisaną w nich historię i skumulowaną energię. Wartością dodaną tych refleksyjnych fotografii, zanurzonych w nostalgicznej aurze, jest kolor.
Marcin Masiewicz wydaje się być bardziej zainteresowany nowoczesnością, tym co powstaje i wzrasta razem z jego pokoleniem. Intryguje go forma, dynamiczna kompozycja, kadr i adekwatna do zamysłu czerń i biel.
To bardzo ciekawe zderzenie dwóch światów, których pozornie nic nie łączy. W rzeczywistości łączą je emocje wizualnych zapisów i osobisty stosunek do miejsca.
Artyści stawiają przed nami pytanie: czy w tym miejskim organizmie jesteśmy w stanie wyodrębnić fragmenty, które harmonizują lub dysharmonizują otaczającą rzeczywistość?
Ta wystawa jest próbą uchwycenia elementów oswojonych przez codzienność, jak również tych, które dopiero rozpoczęły długotrwały proces wrastania w krajobraz miasta.

Marcin Masiewicz
jeleniogórzanin z Zabobrza, rocznik 1983, nauczyciel - anglista, pszczelarz, fotograf-amator. Fan muzyki, literatury s-f, samochodów Łada oraz wsi. Członek SJSF oraz współtwórca grupy #DZNWP.

Tomasz Siwek
Od '89 roku rdzenny jeleniogórzanin. Słuchacz Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze oraz absolwent Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii. Miłośnik gór, pieszych wędrówek po bezdrożach, westernów, muzyki rockowej z lat 70. i 80. oraz szeroko pojętych sztuk wizualnych. Na co dzień zajmuje się reklamą i projektowaniem graficznym pod szyldem własnej Agencji Realizacji Twórczych STRAWBERRY.

Wystawę, prezentowaną w ramach programu: Strefa gościnnie w „Galerii na Górze”, oglądać można do końca roku 2019 r.

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group