• Poniedziałek, 20 maja 2019
  • Godz. 21:14
  • Imieniny: Aleksandra, Bazylego, Bernardyna
  • Czytających: 6903
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Szelmostwa Lisa Witalisa na Dzień Dziecka

Jelonka poleca!
1-2 czerwca 2019 (2 dni)
godz. 17:00
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze
Jelenia Góra
ul. Krótka 3
30

Dzień Dziecka - Szelmostwa Lisa Witalisa - uczta dla Małych i Dużych

„Szelmostwa Lista Witalisa” wg Jana Brzechwy w reżyserii Roberta Drobniucha to nie tylko modelowy przykład bardzo nowoczesnego - jeśli chodzi o środki inscenizacyjne – przedstawienia, bazującego na znakomitym, klasycznym już tekście, ale też modelowy przykład przedstawienia adresowanego do bardzo szerokiego spektrum wiekowego odbiorców.
Jeleniogórskie „Szelmostwa” udowadniają, że uznane, klasyczne pozycje można inscenizować w sposób bardzo atrakcyjny dla dzisiejszych, obcujących na co dzień z technologiami cyfrowymi – a zatem mających dostęp do najnowszych zjawisk z zakresu szeroko pojmowanej sztuki – widzów. Dzięki temu właśnie wartość tych dawnych pozycji zostaje ocalona, przeniesiona we współczesność, podarowana kolejnym pokoleniom.
Jak każde naprawdę wybitne dzieło, kierowane do młodych odbiorców, zbudowane jest to przedstawienie warstwowo. Warstwę obrazu – z efektownie poprowadzonym ruchem postaci – zabawy instrumentami muzycznymi i podstawowych elementów fabuły mają dla siebie najmłodsi. Nieco starsi otrzymują także przesłanie i komediowość akcji. Młodzież może również odnajdywać w muzyce, choreografii i konstrukcji całości spektaklu tropy znane z najlepszych wideoklipów gwiazd muzyki rozrywkowej i filmów artystycznego nurtu kinematografii. Dorośli, wreszcie, mogą, prócz tego wszystkiego, bawić się nie tylko powrotem do własnego dzieciństwa, ale też tropić zawarte w poemacie Brzechwy tropy politycznej satyry.

Autor: Jan Brzechwa
Reżyseria i adaptacja: Robert Drobniuch
Scenografia: Katarzyna Proniewska – Mazurek
Kostiumy: Hanka Podraza
Choreografia: Karolina Garbacik
Muzyka: Jerzy Bielski
Światło: Piotr Januszkiewicz
Asystentka reżysera: Małgorzata Osiej – Gadzina
Inspicjentka, suflerka: Grażyna Mieczkowska
Występują:Katarzyna Trzeszczkowska, Marta Kędziora, Elżbieta Kosecka, Anna Ludwicka – Mania/Marta Kędziora, Małgorzata Osiej – Gadzina, Bogusław Siwko/Aleksander Kaleta, Andrzej Kępiński, Piotr Konieczyński, Robert Mania

1 i 2 czerwca 2019r. o godzinie 17. 00
Zapraszamy !!!
_____________________________
Dział Marketingu i Organizacji Pracy Artystycznej przypomina, że w związku
z przebudową i modernizacją Teatru w sezonie artystycznym 2018/2019 zapraszamy na scenę przy -ul. Krótkiej 3 (dawne Kino Grand).
BILETY INFORMACJE REZERWACJE
75-64-28-130
widownia@teatrnorwida. pl
Kasa ul. Krótka 3
wtorek - czwartek 12:00-15:00
piątek 9:00-19:00

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group