Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 4169
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stress, Sedes, Blade Loki

Środa, 30 września 2020
godz. 20:00
Klub Kulturalny
Jelenia Góra
ul. Sobieskiego 20a
20

KONCERT PRZENIESIONY O NASTĘPNEJ DACIE ZOSTANIECIE POINOFRMOWANI WKRÓTCE!

14.03.2020 zagraja dla was 3 kapele z gatunku punk rock!

????Stress
Zespół Stress powstał w Jeleniej Górze 1984 roku. Pierwszy skład: Lolek i Kowboj gitary, Janek Kastet bass, Decha perkusja, Kłuda wokal. Jednak szybko okazało się , że Decha zakochał się w gitarze ,a na perkusję wskoczył Burza. A następnie Janek Kastet zaczął śpiewać, co robi do dzisiaj. A na basie zaczął grać Kunta.
W roku 1985 zespół Stress wydał swoją pierwszą kasetę pt.: “Kiszonka” . W roku 1986 kapela po raz pierwszy gra na Festiwalu Młodych Talentów w Jarocinie, gdzie przez komunistycznś cenzurę zablokowano zagranie utworu “Milicyjny Kraj”.

W roku 1986 ukazała się druga kaseta Stressu pt.: “Trzecia Wojna”. W zespole pojawiali się nowi muzycy Paweł Polis na perkusji, Wojtek Wojtkowski (Melon) bass, Krzysztof Kryczka (Fazi) klawisze. Zespół istniał do 1992 roku.

Zespół Stress reaktywował się w roku 2017 i występuje w składzie: Janek Kastet wokal, Andrzej Kurnyta gitara, Sławek Mozelewski (Mozez) bass, Grzegorz Łomnicki (Zdzichu) perkusja i Piotr Klementowski (Klemens) gitara.
Obecnie Stress gra w klubach całęj Polski oraz wystęwpował na kilku festiwalach, m.in.:
“Łap Punka” czy “Izerbejżan”.

????Sedes
Powstał w 1980 we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Jego założycielami byli: wokalista Jan „Młody” Siepiela, gitarzysta Adam „Kucharz” Zalewski (wcześniej grający na perkusji w zespole Zwłoki), perkusista Mariusz „Kajtek” Janiak oraz grający na gitarze basowej „Kufel”. Ten ostatni wkrótce opuścił zespół, a jego funkcję przejął „Młody”. Jako trio zespół zaczął grać koncerty biorąc udział m.in. w przeglądzie „Muzyczny Start” we wrocławskim Parku Południowym.

????Blade Loki

Zespół Blade Loki powstał w 1992 roku we Wrocławiu. Od początku działalności wykonywał melodyjna odmianę punk-rocka, jednocześnie łącząc ją z Hard Core, Reggae i Ska. W 1995 roku grupa nagrała swój debiutancki album "Młodzież olewa", zyskując pochlebne recenzje odbiorców. W tym samym roku zespół wystąpił w katowickim Spodku na Festiwalu Odjazdy '95, po którym prasa muzyczna pisała: "Wielkie zamieszanie spowodował występ Bladych Loków, żywi muzycy, żywa muzyka, żywe słowa, przednie widowisko. Nic dziwnego, że nawet po bisach publiczność długo wywoływała zespół”.

Rok 1995 przynosi także intratną propozycje współpracy z "wielką" firmą fonograficzną. Po wizycie w Stolicy, przeczytaniu umowy i poznaniu klimatu show biznesu- zespół odrzuca propozycje i idzie własną drogą. W 1997 roku na składance "Muzyka Przeciwko Rasizmowi" ukazuje się utwór BLADYCH pt. "Manifest" a dwa utwory tj. "Co się stało" i "System" ukazują się na składance w USA. Po kilku latach przerwy związanej z roszadami personalnymi, do Bladych dochodzi sekcja dęta (trąbka i puzon). W 2000 roku zespół nagrywa i wydaje kolejną płytę "Blada Płyta" dla firmy S.P Records. W trakcie kręcenia klipu do utworu "Pali się, dwie osoby biorące udział w zabawach z ogniem zostają poparzone, jedna z nich trafia na pogotowie z ciężkimi oparzeniami ciała. W 2002 roku nakładem firmy "W Moich Oczach" ukazuje się album "Psy i Koty", który również zostaje wydany w Czechach i Słowacji przez firmę Papagajuv Hlasatel Records. W tym samym roku Blade Loki występują na Przystanku Woodstock 2002. Jeden z utworów wykonanych podczas koncertu znalazł się w filmie pt. "Przystanek Woodstock - Najgłośniejszy Film Polski". Pod koniec 2002 roku zespół kreci teledysk do utworu "Tajemnicza Pani” dla TV Wrocław. W 2003 kilka utworów z płyty znalazło się na składankach w Polsce, Czechach i Słowacji.

W kwietniu 2006 BLADZI nagrali swoją kolejną płytę o tytule "NO PASARAN", która ukazała się nakładem firmy S.P Records. Do tytułowego utworu został nakręcony teledysk. 22 maja 2009 ukazuje się kolejna płyta zespołu o nazwie "Torpedo Los".

Bilety : 20 zł

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group