Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6524
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Skarby Opactwa

27.06-27.07.2020 (31 dni)
Opactwo Krzeszów
Krzeszów

Ekspozycja prezentująca najcenniejsze zbiory Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie jest próbą wyjścia do szerszej widowni z prezentacją dziedzictwa materialnego zgromadzonego w naszym Opactwie. Już od najbliższej soboty (27 czerwca) udostępniona będzie naszym zwiedzającym. Każdego dnia będzie można ją oglądać w ramach Trasy Podstawowej.

W nowym wydaniu odwiedzający mogą zobaczyć prezentowane już paramenty liturgiczne takie jak: XVIII – wieczne kielichy Emanuel czy rokokowa monstrancja, ale prezentowane są także zupełnie nowe przedmioty jak niedawno odkryte podczas prac remontowych prowadzonych przy barokowej plebani w Krzeszówku portatyle, oraz fragment gotyckiego sklepienia.

Ekspozycja ma za zadanie ułatwić zrozumienie historii, a w wybranych przypadkach zaprezentować szersze spojrzenie na losy pocysterskiego opactwa, które prezentowane są od wielu lat przyjeżdżającym i zwiedzającym Europejską Perłę Baroku. Oprócz typowo zabytkowych eksponatów dla zwiedzających przygotowano plansze informacyjne dotyczące historii XIII – wiecznych fundacji, a także losów pokasacyjnych krzeszowskiego kompleksu. Całość dostępna jest dla wszystkich zwiedzających w prostym i estetycznym wydaniu.

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group