• Wtorek, 28 stycznia 2020
  • Godz. 2:03
  • Imieniny: Radomira, Tomasza, Walerego
  • Czytających: 4452
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Seminarium z Basią Grel - posłuszeństwo, praca ratownicza

16-17 maja 2020 (2 dni)
Dogiel Mogiel
Stara Kamienica
Antoniów 76F
150

Basia Grel jest przewodniczką dwóch psów ratowniczych, Orso i Guerry, z którymi osiągnęła liczne sukcesy zarówno na zawodach IRO ( w tym udział w mistrzostwach świata w Słowenii) jak i w codzienniej pracy ratowniczej jako współzałożyciel i członek Małopolskiej Cywilnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.
Więcej o Jej pracy i osiągnięciach znajdziecie na stronie https://www. barbaragrel. eu/ - bardzo zachęcam do krótkiej lektury, warto!

Dla mnie Basia jest przede wszystkim świetnym i bardzo doświadczonym nauczycielem, doskonałym obserwatorem i bardzo celnie dostrzega, analizuje oraz proponuje trafne rozwiązania dla konkretnych przypadków, konkretnych problemów, konkretnych par psów i przewodników. To na prawdę cenna i niecodziennie spotykana umiejętność. Basia jest otwarta, empatyczna, umie słuchać i rozumie wiele psio-ludzkich sytuacji. Nie poznałam jeszcze nikogo, kto po spotkaniu z Nią wyszedłby rozczarowany.
To dlatego obiecałam sobie, że Basia będzie jednym z pierwszych i mam nadzieję częstym gościem w Doglu Moglu – przetestowana na własnej i psiej skórze ;-)

Zachęcam do udziału nie tylko osoby zainteresowane ratownictwem. Planujemy co prawda krótką pogawędkę o taktykach poszukiwawczych, ale Basia jest dobrą interpretatorką psich zachowań, ma spore doświadczenie w komunikacji z psami i z pewnością zaadresuje każdą psio-ludzką zagwostkę, proponując konkretne ćwiczenia, zmiany zachowań czy schematów.

Tymczasem konkrety:

Cena za jeden dzień dla pary pies przewodnik wynosi 150zł, za dwa dni 250zł.

Udział obejmuje dwa lub trzy wejścia każdego dnia, jedna sesja trwa około 15-20 minut. Wtedy Basia zajmuje się indywidualnie danym psem i przewodnikiem, konkretnym zadaniem czy problemem określonym wcześniej przez przewodnika –pozostałe psiaki czekają na swoją kolej w klatkach (zachęcam do zabrania swoich) lub w kojcach (będą dostępne), tak aby nie przeszkadzać ćwiczącej parze (dlatego psiaki muszą być przyzwyczajone do pozostawania spokojnie samemu). Pozostałych przewodników zachęcam w tym czasie do obserwacji ćwiczących i dyskusji - są bardzo ciekawe i można się z nich nauczyć równie dużo jak z własnej sesji.

Zapraszamy również obserwatorów – osoby, które chciałyby wziąć udział w ćwiczeniach, teorii i dyskusji, obserwować inne psiaki jednak nie biorą udziału w sejach ze swoim psem.

Cena za obserwatora to 100zł za dwa dni.

Teren to ogrodzony plac, w środku lasu – do użycia będą przeszkody agility, mam nadzieję, ze obroże gps, zabawki i miłe towarzystwo  Pamiętajcie jednak, aby na seminarium zabrać ze sobą ulubione zabawki swojego psiaka, a także przysmaki.
Ugościmy Was także przekąskami, kawą, herbatą, ciastem, jeśli warunki będą sprzyjające zorganizujemy ognisko.

Formularz zgłoszeniowy udostępnię na początku przyszłego roku, ale już teraz rezerwujcie termin w kalendarzu!
Gdybyście mieli pytania – piszcie, dzwońcie, chętnie odpowiem!

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group