• Środa, 26 czerwca 2019
  • Godz. 2:50
  • Imieniny: Jana, Pawła, Rudolfa
  • Czytających: 4174
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Muzealne Wieczory Filmowe - "Dziewczyna z perłą"

Środa, 26 czerwca 2019
godz. 16:30
Muzeum Porcelany
Wałbrzych
ul. 1 Maja 9
Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na ostatni przed wakacjami film z cyklu „Muzealne Wieczory Filmowe”. W ostatnią środę czerwca przeniesiemy się do XVII-wiecznych Niderlandów za sprawą obrazu z 2003 roku pt. „Dziewczyna z perłą”. Wejdziemy do świata artysty, którego dzieła zapadają w pamięć, Jana Vermeera (Colin Firth). Malarz związany z Delft, stolicą holenderskiego fajansu i porcelany, zatrudnia nową służącą – Griet (Scarlett Johansson). Dziewczyna staje się obiektem fascynacji artysty, co wprawia ją w zakłopotanie, ponieważ Vermeer jest znaną postacią w mieście, a ona prostą służącą. Vermeerowi nie przeszkadza widmo skandalu obyczajowego i gniew jego zazdrosnej żony. Dziewczyna potajemnie zostaje modelką malarza. Efektem spotkań z artystą jest powstanie dzieła światowej sławy - „Dziewczyny z perłą”. Film w reżyserii Peter'a Webber'a przykuwa uwagę nie tylko ciekawą historią i gwiazdami światowego kina. Przepiękne pejzaże, dopracowana scenografia i znakomita muzyka przenoszą widza do niepowtarzalnego świata, w którym rozkwitało malarstwo holenderskie. Każdy kadr jest dziełem sztuki, idealnie nawiązującym do obrazów, które znamy. Wprawne oko wychwyci detale, które jednoznacznie kojarzą się z malarstwem Jana Vermeera van Delft.

Peter Webber – brytyjski reżyser urodzony w 1968 roku. Dwukrotnie nominowany w 2004 r. do nagrody BAFTA (Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych) za debiut reżyserski „Dziewczyną z perłą”. Znany głównie dzięki reżyserii filmu „Hannibal po drugiej stronie maski”. Brał udział również w reżyserii odcinka głośnego serialu telewizyjnego pt. „Sześć stóp pod ziemią”.

Sam film uzyskał 3 nominacje do Oscara (za najlepsze zdjęcia, scenografię i kostiumy), a także 2 nominacje do Złotego Globu.

Źródło zdjęcia: www. filmweb. pl

Przypominamy, że ilość miejsc jest ograniczona.

Zapisy: 664 60 30, 664 60 31

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group