• Czwartek, 27 czerwca 2019
  • Godz. 12:25
  • Imieniny: Cyryla, Marii, Maryli, Władysława
  • Czytających: 7940
  • Zalogowanych: 20
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Molkky - Sport dla Każdego!

Sobota, 29 czerwca 2019
godz. 12:00
tereny zielone Osiedle Orle
Jelenia Góra
Wstęp wolny

Mölkky - Sport dla Każdego !!!
„Mölkky to gra rekreacyjno-plenerowa a jej prostota powoduje że jest atrakcyjną formą spędzania czasu dla osób w każdym wieku. Wystarczy tylko celne oko, wprawna ręka, dobór odpowiedniej taktyki oraz łut szczęścia. W swojej kolejce zawodnicy rzucają drewnianym zbijakiem o średnicy 5-5, 5 cm i dł. 25 cm do drewnianych kręgli ponumerowanych od 1 do 12 i ustawionych w odległości 3-4 m od miejsca rzutu. Celem jest uzbieranie dokładnie 50 pkt. W Mölkky można grać w zasadzie na każdej powierzchni - boisko, plaża, park, trawnik. Wystarczy w zasadzie kawałek otwartej przestrzeni. Grać można zarówno indywidualnie jak i w drużynach a wiek, płeć czy stopień niepełnosprawności nie ma dużego znaczenia. Gra powstała kilkanaście lat temu i wywodzi się z tradycyjnej plenerowej gry fińskiej. W wielu państwach (także w Polsce) rozgrywane są krajowe mistrzostwa a corocznie także mistrzostwa świata” wyjaśnia Ryszard Cegła – Prezes Ogniska TKKF Orle w Jeleniej Górze propagującego tą nową grę zręcznościową.

Zasady Gry w Mölkky:
Kręgle ustawia się w tzw. ustawieniu początkowym tak aby przylegały ciasno do siebie - na przodzie ustawiamy kręgle z nr 1 i 2, w następnym rzędzie 3, 10, 4, w kolejnym 5, 11, 12, 6 i w ostatnim 7, 9, 8 w odległości 3-4 metrów od miejsca rzutu.
Następnie losujemy kolejność rzucających i pierwszy zawodnik rzuca zbijakiem, po wykonaniu rzutu podlicza się zdobyte punkty a kręgle są ustawiane w miejscach w których upadły. Przewrócony tylko jeden kręgiel daje liczbę punktów zapisaną na nim. Jednak jeśli wywróci się więcej niż jeden kręgiel to zawodnik zdobywa tyle punktów ile kręgli zostało przewróconych. Kręgiel nie jest uznawany za przewrócony jeśli leży na innym kręglu lub na zbijaku. Po ustawieniu kręgli w miejscach w których upadły i podliczeniu wyniku kolejny gracz oddaje swój rzut. Gra kończy się, gdy jeden z zawodników, jako pierwszy, zdobędzie równo 50 pkt. Przekroczenie 50 punktów (tzw. fura) skutkuje dla zawodnika obniżeniem jego wyniku do 25 pkt. jednak może on kontynuować grę. Trzy kolejne rzuty zawodnika bez zdobyczy punktowej (tzw. skuchy) wykluczają go z dalszej gry. Zrobienie jednej bądź dwóch skuch a następnie trafienie punktowe anulują wcześniejsze skuchy.
„Już 29 czerwca na Osiedlu Orle w Jeleniej Górze na terenach przy siłowni plenerowej zapraszamy drużyny do Karkonoskich Eliminacji do Mistrzostw Polski w Mölkky. Mistrzostwa w tym roku odbędą się w dniach 25-26 sierpnia w Puszczykowie pod Poznaniem. 25 sierpnia turniej indywidualny natomiast dzień później drużynowy. U nas w Jeleniej Górze – informuje Ryszard Cegła - odbędą się zgodnie z Regulaminem MP eliminacje drużynowe. Drużyny liczą od 2 do 4 osób jednakże w danym meczu mogą brać udział tylko dwie osoby (pozostałe dwie są rezerwowymi). Pomiędzy kolejnymi meczami można wymienić skład drużyny. Zwycięzcy Turnieju uzyskają (oprócz nagród i pucharów za Turniej) prawo do startu w drużynowych MP bez uiszczania wpisowego oraz będą rozstawieni w losowaniu w grupach. Do Turnieju Eliminacyjnego nie jest pobierana opłata startowa. Jeśli nie udałoby się Wam zająć pierwszego miejsca nie martwcie się !!! Na stronie Organizatora możecie zapisać się do udziału w MP jednak należy to zrobić szybko gdyż w MP obowiązuje limit miejsc. ”
Regulamin Mistrzostw jak i Turnieju Eliminacyjnego dostępny na http://www. mpmolkkypuszczykowo2019. pl/regulaminmp. pdf

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group