Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 7092
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miejsce w dymku. Tadeusz Baranowski

27.11.2020-31.01.2021 (66 dni)
BWA
Jelenia Góra
ul. Długa 1

Zapraszamy na wystawę indywidualną Tadeusza Baranowskiego, rysownika i malarza, jednego z najważniejszych twórców w historii komiksu polskiego.
27 listopada 2020 – 31 stycznia 2021
Baranowski jest artystą wszechstronnym i niebywale płodnym. Jest twórcą popularnych bohaterów komiksowych, takich jak Orient Men, Bąbelek i Kudłaczek, profesor Nerwosolek i Entomologia Motylkowska, Praktyczny Pan oraz wampiry Szlurp i Burp. Do jego najważniejszych dzieł można zaliczyć komiksy zebrane w albumach pt. „Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa”, „Skąd się bierze woda sodowa”, „Antresolka profesorka Nerwosolka”, „Podróż smokiem Diplodokiem”, „Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady” i innych.
Poczucie humoru Baranowskiego i oryginalny sposób opowiadania, popularne są nie tylko w środowisku czytelników komiksów. Jest on artystą ponadpokoleniowym. Posiada dar, dzięki
któremu tworzone przez niego fabuły są atrakcyjne zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych odbiorców. Jego sposób obrazowania, skłonność do eksperymentów i rozmach, sprawiają, że wykracza daleko poza granice komiksu tradycyjnego.
Na wystawie zaprezentujemy plansze ze wszystkich najważniejszych serii Baranowskiego oraz jego malarstwo.
Kurator: Piotr Machłajewski.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Patron medialny: „Zeszyty Komiksowe”.

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group