Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 2317
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mała rzecz a cieszy - Magdalena Kozieł - Nowak

18.09-23.10.2020 (36 dni)
godz. 17:00
Galeria Ars et Historia
Bolków

Mieliście kiedyś tak, że obrazy z dzieciństwa zapisały się wam w pamięci niczym fotografie? Wracając wspomnieniem w najmniej oczekiwanej chwili przypominają o swoim istnieniu. Niecodzienne wydarzenie, które ma szansę być właśnie takim wspomnieniem szykuje się w Bolkowie. Wystawa ilustracji Magdaleny Kozieł-Nowak "Mała rzecz a cieszy" w Bolkowskiej Galerii Ars Et Historia dostarczy nam estetycznych doznań.

Kim jest Magdalena?

Mieszka i pracuje w Jaworze. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ilustruje i projektuje książki, tworzy również rysunek satyryczny. Od 2007 roku współpracuje z wieloma wydawnictwami (m.in. Nasza Księgarnia, Literatura, Egmont, Dwukropek), a efektem tej pracy jest zilustrowanie kilkudziesięciu książek. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

2014 - Książka „Ksenia. O dziewczynce, która połykała literki i miała tylko jedną głowę” tekst: Marta Talacha, ilustracje: Magdalena Kozieł-Nowak, znalazła się na liście finałowej pierwszej edycji Międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE.

2015 – Nagroda specjalna XVII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny DEBIUT, Zielona Góra.

2017 - Książka ”Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren z ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak, wydawnictwo Nasza Księgarnia, została nominowana przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek do tytułu Najpiękniejszej Książki Roku 2016

magdakozielnowak.blogspot.com

Wydarzenie otwiera inicjatywę GRAtka Bolków w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura.

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group