Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 3940
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lato w BWA - cykl warsztatów

20.07-21.08.2020 (33 dni)
godz. 12:00
BWA
Jelenia Góra
ul. Długa 1

20 lipiec, godz. 12:00 - Co Ty pleciesz? - czyli warsztat z tkactwa.

Tkactwo to rzemiosło zajmujące się ręcznym lub mechanicznym tworzeniem tkaniny na krośnie. Jednak tkanie to przede wszystkim twórczość artystyczna o działaniu terapeutycznym, która uczy koncentracji, uspokaja i pozwala na chwilę „wylogować się” z telefonu i komputera. Chcąc stworzyć coś oryginalnego i wyjątkowego niepotrzebny jest nam talent. Najważniejsze to uzbroić się w cierpliwość, obudzić ciekawość i czerpać przyjemność z pracy manualnej. W czasie naszych warsztatów powstaną piękne dekoracyjne tkaniny i ozdoby. Koszt: 10 zł/os.

21 lipiec, godz. 12:00 - Big city life - projektujemy miasto.

Z czego składa się miasto i w jaki sposób funkcjonuje? Kim jest urbanista i z jakimi zadaniami w swojej pracy musi się mierzyć? Na te i inne pytania odpowiemy Wam podczas naszego spotkania. W części praktycznej za pomocą kolorowych taśm stworzymy na ziemi ogromną strukturę miasta, która wraz z kolejnymi etapami planowania będzie się rozrastać i przeobrażać. Najważniejszym jednak zadaniem będzie rozsądne rozplanowanie obiektów występujących w mieście i na jego obrzeżu, takich jak szkoła, kościół, ratusz, park, oczyszczalnia ścieków itd. w formie minigrafik, które przygotujemy. Na drodze naszego projektowania mogą wystąpić różne problemy, z którym będziemy musieli się zmierzyć. To wszystko stanie się świetną okazją do wspólnej zabawy, umiejętnej współpracy oraz swobodnej wymiany myśli i efektywnej „burzy mózgów”. Koszt: 15 zł/os.

22 lipiec, godz. 12:00 - Co cię inspiruje? - robimy happening.

Ostanie miesiące kojarzą się nie tylko z izolacją, ale także z solidarnością, większą wrażliwością wobec innych, poznawaniem samych siebie. Na spotkaniu zastanowimy się, czego wartościowego nauczyliśmy się w tym roku, i jak za pomocą sztuki możemy to przekazać innym. Wykorzystamy lubiane przez nas proste techniki artystyczne jak rysunek czy kolaż. KOŃCOWYM EFEKTEM DZIAŁAŃ BĘDZIE HAPPENING, który pozwoli nam przekazać własne doświadczenia innym, mieszkańcom miasta, lub naszym rodzinom. Koszt: 10 zł/os.

07 sierpień, godz. 12:00 - Paper-roll. Zrolujemy dziś bałwana!

Papier toaletowy to produkt, którego niektórzy w ostatnim czasie mogą mieć w swoich domach pod dostatkiem. Coś o tym wiemy ;) Okazuje się, że rolki, które po nim pozostają i które zazwyczaj lądują w koszach na śmieci, a mogą być nadal użyteczne i spożytkowane na wiele sposobów. Niektórzy przechowują w nich kable, tworzą organizery na biurka, trzymają sadzonki. Dla nas staną się jednak materiałem do twórczego i ekologicznego wykorzystania. Stworzymy z nich szalone stworki, urocze zwierzaki, „wystrzałowe” rakiety i co tylko zapragniecie. Koszt: 10 zł/os.

20 sierpień, godz. 12:00 - Burza w szklance wody – eksperymentujemy na całego!

Ciekawość jest naturalną cechą każdego, zwłaszcza na wczesnym etapie dorastania, kiedy dziecko pragnie odkrywać i poznawać całkowicie nowy świat. Zadaniem rodziców i nauczycieli jest pomóc mu w tym. Proponujemy Wam warsztat związany z eksperymentowaniem, który stanie się pretekstem do wielu pytań i obudzi w młodych uczestnikach ciekawości na poziomie niemalże naukowym. Przy użyciu różnych substancji, takich jak woda, olej, mleko, barwniki, płyn do naczyń, zrobimy kilka doświadczeń, w których kluczową rolę będzie grać kolor. Zobaczymy, jak kolory się ze sobą mieszają, będziemy wyszukiwać gradienty, stworzymy wielobarwną tęczę, kolorowy deszcz, a reszta… niech pozostanie tajemnicą! Koszt: 15 zł/os.

21 sierpień, godz. 12:00 – DADA – tworzymy kolaż.

Kolaż to technika artystyczna, w której łączymy dowolne materiały i elementy, by nadać powstałej kompozycji nowy kontekst i znaczenie. Kolaż jako forma twórczości to okazja do pobudzenia wyobraźni, emocjonalnego i twórczego wyżycia, lecz przede wszystkim spotkanie z samym sobą i rozwinięcie indywidualnej, niczym nieograniczonej fantazji. Podczas naszego spotkania stworzymy prace za pomocą tej techniki, a posłużą nam do tego kolorowe magazyny, katalogi, gazety, pocztówki i fotografie. Zabawimy się również słowami, bo kolaż to nie tylko wymiar wizualny, ale także wymiar literacki. Koszt: 10 zł/os.

*Warsztaty dla dzieci w wieku 10-13 i młodzieży w wieku 14-18.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Regulamin uczestnictwa w warsztatach na terenie Galerii Sztuki BWA w Jeleniej Górze:

1. W warsztatach mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe i bez objawów chorobowych.
2. Każdy uczestnik warsztatów musi przed wejściem do sali zajęć zdjąć maseczkę, w której przybył i schować ją w plecaku lub torbie oraz zdezynfekować ręce (środki dezynfekujące zapewnia Organizator). Na zajęciach uczestnicy mogą używać tylko nowych, czystych maseczek, które ze sobą przyniosą.
3. Wszystkie wydarzenia odbywają się w przestrzeniach dostosowanych i zgodnie z przyjętymi zachowaniami i zasadami sanitarnymi.
4. Ilość uczestników biorących udział w wydarzeniu uzależniona jest od przestrzeni, w której wydarzenie jest realizowane, dozwolona ilość osób na m2.
5. Każdy uczestnik może uczestniczyć w warsztatach na własną odpowiedzialność i po akceptacji niniejszych zasad zachowań sanitarnych.
6. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w warsztatach tylko po pisemnej akceptacji opiekuna prawnego niniejszych zasad zachowań sanitarnych.
7. Wszystkie przybory wykorzystywane podczas zajęć są dokładnie czyszczone i dezynfekowane.
8. Przy jednym stoliku lub na pufie siedzi jeden uczestnik, a odległości między stolikami/pufami wynoszą min. 1,5 m.
9. Osoby nieprzestrzegające postanowień niniejszych zasad będą wykluczone z uczestnictwa w wydarzeniu.
10. Aktualny regulamin uczestnictwa w warsztatach na terenie BWA w Jeleniej Górze obowiązuje do odwołania.

Udział w warsztatach jest płatny:
Opłata za udział w warsztatach dla dzieci i młodzieży wynosi 10 zł lub 15 zł od uczestnika, za pojedynczy warsztat. Płatność za udział w warsztatach przyjmujemy gotówką lub kartą, przed rozpoczęciem wydarzenia.

Na warsztaty konieczna jest rezerwacja miejsc:
Zapisy na warsztaty prowadzimy od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-17:00:
- mailowo: bwa@jeleniagora.pl (w mailu prosimy podać tytuł warsztatu i dane uczestników: imię, nazwisko i wiek oraz imię i nazwisko opiekuna)
- telefonicznie: 75 75 266 69
- osobiście: BWA, Długa 1

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group