• Czwartek, 21 marca 2019
  • Godz. 22:38
  • Imieniny: Benedykta, Lubomira
  • Czytających: 7765
  • Zalogowanych: 14
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Grupa MoCarta w Jeleniej Górze z nowym programem

Jelonka poleca!
Niedziela, 31 marca 2019
godz. 17:00
Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze
Jelenia Góra
Piłsudskiego 60
75

Agencja Koncertowo-Wydawnicza SOLO, zaprasza na koncert znanego i lubianego kwartetu smyczkowego, który to zagości w Jeleniej Górze z nowym programem "Grupa MoCarta wśród gwiazd". Tym razem Bolek, Paweł, Michał i Filip otoczeni będą największymi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu - Wolfgang Amadeusz wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta, a Antonio Vivaldi przyzna się dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku. W koncercie znajdą się również: skrócona historia muzyki według Grupy MoCarta, wizyta w wiedeńskiej rozgłośni radiowej 1785 roku, oraz żart, który rozchmurzy Ludwiga van Beethovena. Ale tylko na chwilę...

"Grupa MoCarta wśród gwiazd" to humor, elegancja i najlepsza muzyka. To rozrywka dla wszystkich pokoleń. Dla dorosłych, ich dzieci, oraz dla tych, którzy z Fryderykiem Chopinem chodzili do szkoły.

Eleganckie smokingi, instrumenty smyczkowe i muzyka poważna – to właśnie jest Grupa MoCarta. Pozornie zwykły kwartet klasyczny. Co jednak sprawia, że przyciąga miłośników dobrego kabaretu?

Powstali w 1995 roku w Warszawie. Od początku zajmowali się muzyką – w szerokim tego słowa znaczeniu. Zaczęli od klasyki, bawiąc się nią, zabierając jej dostojną powagę i sztywność sali koncertowej. Stopniowo zajęli się też innymi gatunkami – hip-hopem, rockiem, popem czy muzyką country. Wszystkie utwory wykonują jednak za pomocą dwóch par skrzypiec, altówki i wiolonczeli. Używają także ogólnodostępnych przedmiotów użytkowych, z których wydają niebanalne dźwięki.

31 marca 2019 r. , godz. 17:00

miejsce: Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze

bilety: kupbilecik. pl, biletyna. pl, kasa Filharmonii.

Szczegółowe informacje: www. agencjasolo. pl

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group