Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8243
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Gdzie jest twój telefon? Sprawdzisz to aplikacją

Poniedziałek, 9 maja 2022, 18:01
Aktualizacja: 18:02
Autor: ts
Polska: Gdzie jest twój telefon? Sprawdzisz to aplikacją
Fot. ts
Codziennie prawie każdy z nas zaczyna dzień od spojrzenia w telefon. Pełni on dzisiaj rolę budzika, przeglądarki internetowej czy podstawowego narzędzia do pracy i komunikacji. Rozwój technologii sprawił natomiast, że coraz częściej w pamięci wewnętrznej telefonu przechowujemy ważne i cenne informacje, które z całą pewnością nie powinny wpaść w ręce złodziei czy nieuczciwych znalazców. Wszystko to sprawia, że sporym zainteresowaniem cieszą się aplikacje do namierzania telefonów - jak wybrać najlepszą?

Darmowe narzędzia do namierzania telefonu
Namierzanie telefonu to działanie, które podejmujemy już po utracie fizycznego dostępu do naszego urządzenia. Warto jednak pamiętać o środkach ostrożności jeszcze wcześniej - nasz telefon zawsze powinien być odpowiednio zablokowany (na przykład kodem dostępu czy odciskiem palca) i nie powinniśmy zostawiać go w widocznych miejscach bez opieki. Dlaczego to takie ważne? Telefony są dzisiaj łakomym kąskiem dla złodziei, dla których motywacją jest zwłaszcza cena tego rodzaju urządzeń. Smartfony to także coraz częściej nośnik danych logowania, płatności bezgotówkowych czy dokumentów (na przykład dowodów osobistych) - może się więc okazać, że utrata telefonu to zaledwie początek naszych problemów. Ktoś może próbować się podszywać pod nasze dane lub dokonywać nieautoryzowanych przez nas płatności. Właśnie dlatego warto zadbać o możliwość zdalnego namierzenia naszego telefonu, na co zresztą pozwalają darmowe narzędzia (na przykład Google czy Apple). Na rynku znajdziemy także płatne rozwiązania, które oferują znacznie szersze możliwości. Jak wybrać najlepsze z nich i na co warto zwrócić uwagę?

Jaką płatną aplikację wybrać?
Płatne aplikacje do namierzania pozwalają zarówno na namierzanie telefonu w czasie rzeczywistym, jak i sprawdzenie historii jego lokalizacji. Niektóre z nich pozwalają także na uzyskanie dostępu do kopii wiadomości tekstowych i rejestru połączeń (takie rozwiązanie może się spodobać na przykład opiekunom dzieci, którym zależy na kontroli rodzicielskiej urządzeń swoich pociech). Wszystkie powyższe opcje (i wiele innych) posiada aplikacja, którą znaleźć można pod adresem https://lokalizo.pl. Pozwala ona na lokalizowanie nawet dziesięciu telefonów (takie rozwiązanie może z kolei zainteresować pracodawców i przełożonych). Warto pamiętać jednak o zasadach jej działania i regulaminie, z którym warto zapoznać się przed skorzystaniem z usług aplikacji. Pod wskazanym adresem znajdziemy również cennik usług, który pozwoli nam wybrać najkorzystniejsze z naszego punktu widzenia rozwiązanie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
75%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group