Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 6643
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dwa lata Radia KSON

Czwartek, 10 września 2020, 13:00
Aktualizacja: Sobota, 12 września 2020, 9:43
Autor: KSON
Jelenia Góra: Dwa lata Radia KSON
Fot. KSON
W czerwcu minęły równo 2 lata, od kiedy na w Internecie można słuchać tej rozgłośni. - Jak wszyscy w okresie pandemii i nasze radio - mówi dziennikarka radiowa Katarzyna Pietuszko - zmuszeni byliśmy przeorganizować swoją pracę na tak ostatnio praktykowaną „działalność zdalną”. To w przypadku radia bardzo trudne zadanie. Korzystaliśmy z techniki telefonicznej, aby słuchaczom zaprezentować najbardziej aktualne wiadomości. Nie zrezygnowaliśmy w tym czasie z programu „Kalejdoskop Radia KSON”, w którym znalazły się najciekawsze materiały archiwalne i aktualia.
Od początku lata wznowiliśmy cieszący się dużym zainteresowaniem program „Wakacje z Radiem KSON”, w którym prezentujemy najciekawsze i godne zobaczenia atrakcje turystyczne regionu – informuje K. Pietuszko. - Nie zabrakło również korespondencji znad morza, jezior i innych regionów kraju. Przypominamy regularnie o dalej trwającej pandemii.

Nowy blok Małgorzaty Mazurek „Bliżej natury” mówi o ekologii, życiu wśród przyrody, o łąkach, ziołach i pszczołach, a każda audycja kończy się bajką dla naszych milusińskich i nie tylko.

Od niedawna współpracuje z Radiem KSON również Leszek Kopeć – znany muzyczny dziennikarz radiowy, który prezentuje muzykę „z dawnych lat” przypominając zapomniane już hity muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej.

Niedawno odszedł Piotr Szczepanik – mówi Leszek Kopeć. - W audycji muzycznej przypomnimy Jego najwspanialsze piosenki, w tym utwory mało znane. W kolejną, 38 już rocznicę śmierci Anny German odkrywamy na nowo również Jej najpiękniejsze przeboje.

Radio KSON nie jest radiem wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. Przekazuje informacje poświęcane problematyce tego środowiska, w tym wiele praktycznych uwag od aktualnych uregulowań prawnych dotyczących ulg i zatrudnienia, informacji o sprzęcie rehabilitacyjnym, aż do prezentowania najbardziej nowoczesnych urządzeń wspomagających niepełnosprawność. Ale przygotowuje również szereg nowych programów o motoryzacji, ważniejszych wydarzeniach kulturalnych w mieście, poradach prawnych i psychologicznych, amatorskich ruchach artystycznych, o działalności organizacji pozarządowych, ale także nie omijamy rozmów o społeczeństwie. Taką rozmową było okolicznościowe spotkanie przed mikrofonem z Franciszkiem Kopciem – przewodniczącym jeleniogórskiej Solidarności w 40-stą rocznicę solidarnościowego sierpnia.

Mamy - mówi Katarzyna Pietuszko - nowoczesne, doskonale wyposażone studio radiowe umożliwiające nam prowadzenie audycji na żywo, ale z tym trzeba będzie poczekać do zakończenia pandemii. To, że słyszą nas Państwo dobrze, zawdzięczamy Dominikowi Zalewskiemu. To on właśnie czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem naszego systemu emisyjnego. O część informacyjną radia na stronie www.radiokson.pl i radiowym Facebooku dba nasz specjalista od marketingu medialnego Jacek Szych. Współpracują z nami realizatorzy dźwięku z wieloletnim dorobkiem zawodowym. Mowa o Włodku Pietuszko, ale cieszy nas bardzo, że technicznie wspierają nas także młodzi adepci montażu radiowego, np. Rafał Antonowicz – absolwent Akademii Dźwięku, nowy nabytek radia, który odbywając staż radiowy coraz bardziej profesjonalnie wpisuje się w potrzeby naszej rozgłośni. Współpracują z nami także dziennikarze jeleniogórskich mediów, ale zapraszamy też wszystkich innych, którzy chcieliby przeżyć przygodę z mikrofonem – dodaje K. Pietuszko..
Radio KSON poszukuje dodatkowo współpracowników do uruchomienia w pełni już wyposażonego w profesjonalny sprzęt studia telewizji internetowej pn. „Karkonoska Telewizja Integracyjna”.

Chętni proszeni są o kontakt osobisty w studio radiowym w siedzibie KSON, ale także telefonicznie pod nr tel. 690680050 i mailowo: radio@kson.pl. – mówią dziennik.

Aby słuchać Radia KSON wystarczy w komputerze, tablecie lub smartfonie wpisać w wyszukiwarce hasło „Radio KSON”.

Twoja reakcja na artykuł?

5
42%
Cieszy
1
8%
Hahaha
3
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group