Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4297
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dwa lata Radia KSON

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 10 września 2020, 13:00
Aktualizacja: Sobota, 12 września 2020, 9:43
Autor: KSON
Fot. KSON
W czerwcu minęły równo 2 lata, od kiedy na w Internecie można słuchać tej rozgłośni. - Jak wszyscy w okresie pandemii i nasze radio - mówi dziennikarka radiowa Katarzyna Pietuszko - zmuszeni byliśmy przeorganizować swoją pracę na tak ostatnio praktykowaną „działalność zdalną”. To w przypadku radia bardzo trudne zadanie. Korzystaliśmy z techniki telefonicznej, aby słuchaczom zaprezentować najbardziej aktualne wiadomości. Nie zrezygnowaliśmy w tym czasie z programu „Kalejdoskop Radia KSON”, w którym znalazły się najciekawsze materiały archiwalne i aktualia.
Od początku lata wznowiliśmy cieszący się dużym zainteresowaniem program „Wakacje z Radiem KSON”, w którym prezentujemy najciekawsze i godne zobaczenia atrakcje turystyczne regionu – informuje K. Pietuszko. - Nie zabrakło również korespondencji znad morza, jezior i innych regionów kraju. Przypominamy regularnie o dalej trwającej pandemii.

Nowy blok Małgorzaty Mazurek „Bliżej natury” mówi o ekologii, życiu wśród przyrody, o łąkach, ziołach i pszczołach, a każda audycja kończy się bajką dla naszych milusińskich i nie tylko.

Od niedawna współpracuje z Radiem KSON również Leszek Kopeć – znany muzyczny dziennikarz radiowy, który prezentuje muzykę „z dawnych lat” przypominając zapomniane już hity muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej.

Niedawno odszedł Piotr Szczepanik – mówi Leszek Kopeć. - W audycji muzycznej przypomnimy Jego najwspanialsze piosenki, w tym utwory mało znane. W kolejną, 38 już rocznicę śmierci Anny German odkrywamy na nowo również Jej najpiękniejsze przeboje.

Radio KSON nie jest radiem wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. Przekazuje informacje poświęcane problematyce tego środowiska, w tym wiele praktycznych uwag od aktualnych uregulowań prawnych dotyczących ulg i zatrudnienia, informacji o sprzęcie rehabilitacyjnym, aż do prezentowania najbardziej nowoczesnych urządzeń wspomagających niepełnosprawność. Ale przygotowuje również szereg nowych programów o motoryzacji, ważniejszych wydarzeniach kulturalnych w mieście, poradach prawnych i psychologicznych, amatorskich ruchach artystycznych, o działalności organizacji pozarządowych, ale także nie omijamy rozmów o społeczeństwie. Taką rozmową było okolicznościowe spotkanie przed mikrofonem z Franciszkiem Kopciem – przewodniczącym jeleniogórskiej Solidarności w 40-stą rocznicę solidarnościowego sierpnia.

Mamy - mówi Katarzyna Pietuszko - nowoczesne, doskonale wyposażone studio radiowe umożliwiające nam prowadzenie audycji na żywo, ale z tym trzeba będzie poczekać do zakończenia pandemii. To, że słyszą nas Państwo dobrze, zawdzięczamy Dominikowi Zalewskiemu. To on właśnie czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem naszego systemu emisyjnego. O część informacyjną radia na stronie www.radiokson.pl i radiowym Facebooku dba nasz specjalista od marketingu medialnego Jacek Szych. Współpracują z nami realizatorzy dźwięku z wieloletnim dorobkiem zawodowym. Mowa o Włodku Pietuszko, ale cieszy nas bardzo, że technicznie wspierają nas także młodzi adepci montażu radiowego, np. Rafał Antonowicz – absolwent Akademii Dźwięku, nowy nabytek radia, który odbywając staż radiowy coraz bardziej profesjonalnie wpisuje się w potrzeby naszej rozgłośni. Współpracują z nami także dziennikarze jeleniogórskich mediów, ale zapraszamy też wszystkich innych, którzy chcieliby przeżyć przygodę z mikrofonem – dodaje K. Pietuszko..
Radio KSON poszukuje dodatkowo współpracowników do uruchomienia w pełni już wyposażonego w profesjonalny sprzęt studia telewizji internetowej pn. „Karkonoska Telewizja Integracyjna”.

Chętni proszeni są o kontakt osobisty w studio radiowym w siedzibie KSON, ale także telefonicznie pod nr tel. 690680050 i mailowo: radio@kson.pl. – mówią dziennik.

Aby słuchać Radia KSON wystarczy w komputerze, tablecie lub smartfonie wpisać w wyszukiwarce hasło „Radio KSON”.

Twoja reakcja na artykuł?

5
42%
Cieszy
1
8%
Hahaha
3
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

Radioksontv 10-09-2020 20:30
Dziękujemy że jesteście z nami, Cała załoga KSON
~Dorsz 11-09-2020 12:33
Nic bardziej bzdurnego nie słyszałem niż: "...zmuszeni byliśmy przeorganizować swoją pracę na tak ostatnio praktykowaną działalność zdalną. To w przypadku radia bardzo trudne zadanie. Korzystaliśmy z techniki telefonicznej, aby słuchaczom zaprezentować najbardziej aktualne wiadomości". A jaka to niby do tej pory była działalność radia ( każdego zresztą ), nie zdalna ? Może powiecie ile pieniędzy w ciągu tych dwóch lat kosztowało założenie i prowadzenie radia ?
~Klepsydra 11-09-2020 21:04
do: ~Dorsz (12:33)
Bardziej interesujące jest ile w OPP idzie na umowy cywilnoprawne dla osób tam pracujących - tygodniowo , miesięcznie oraz rocznie.
~brawo 11-09-2020 14:36
dla byłych kumpli Ciska.
~ 17-09-2020 10:54
Jak bym miał taką kasę jak kson to bym to samo zrobił.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group