Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2837
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Dom tani w budowie i eksploatacji – to możliwe! Zobacz te projekty

Wtorek, 13 kwietnia 2021, 12:19
Aktualizacja: 12:20
Autor: ARCHON+
Polska: Dom tani w budowie i eksploatacji – to możliwe! Zobacz te projekty
Fot. ARCHON+
O własnym domu marzy większość z nas. Wraz z marzeniami pojawia się pytanie o koszty jego budowy. Analizując tę kwestię i poszukując oszczędnych rozwiązań, warto poznać możliwości, jakie oferują gotowe projekty domów tanich w budowie. Architekci ARCHON+ przygotowali w tej kategorii szereg bardzo interesujących propozycji, które wraz z ekonomicznymi kosztami budowy oferują komfortowe wnętrza i wyróżniają się pięknym wyglądem elewacji.
Zobacz, jak można ograniczyć koszty budowy domu i wybierz najlepszy projekt!

Zacznij od dobrego i odpowiednio dopasowanego projektu domu
Na koszt budowy domu wpływa bardzo wiele czynników. Mając na uwadze oszczędności, warto od samego początku podjąć działania, które pozwolą na zracjonalizowanie wydatków. Zacznijmy od wyboru właściwego projektu domu. Decydując się na gotowy projekt domu, już na wstępie zaoszczędzimy sporą kwotę. Poszukiwania projektu, umożliwiającego ekonomiczną realizację, powinniśmy skierować przede wszystkim w stronę domów o prostych bryłach, przykrytych nieskomplikowanym dachem. Zasadniczo można przyjąć, że im mniejszy metraż domu, tym koszt jego wybudowania będzie niższy, dlatego warto dokładnie przeanalizować potrzeby domowników i właściwie wyliczyć optymalną powierzchnię, bez zbędnych lub rzadko używanych pomieszczeń. Decydując się na budowę małego domu, z odpowiadającym naszym potrzebom układem funkcjonalnym, mamy także możliwość posadowić go na niewielkiej działce, dzięki czemu ograniczymy również wydatki poniesione na jej zakup.

Prosta konstrukcja – ekonomiczna i sprawna budowa
Stosowane w projektach domów tanich w budowie proste rozwiązania konstrukcyjne pozytywnie wpływają na koszty realizacji inwestycji, a także oszczędne użytkowanie domu. Decydujący wpływ na koszt budowy domu ma forma budynku i rodzaj dachu. Najbardziej ekonomiczne są domy o zwartej bryle, najczęściej zaprojektowanej na planie prostokąta. Ich zaletą jest możliwość sprawnej realizacji, bez konieczności zatrudniania wysoko wyspecjalizowanych ekip budowlanych. Budynki o prostych konstrukcjach, z minimalną powierzchnią przegród zewnętrznych wykazują również dobre parametry zapotrzebowania na energię i nie będą w przyszłości generować wysokich kosztów eksploatacyjnych. W projektach domów tanich w budowie najczęściej stosuje się klasyczne, dwuspadowe dachy. Ich ułożenie nie wymaga czasochłonnych obróbek, ilość zużytych materiałów będzie mniejsza w porównaniu z wielospadowymi dachami, a koszt robocizny odpowiednio niższy. Atrakcyjną estetykę elewacji domów tanich w budowie z kolekcji ARCHON+ zapewniają ciekawe kompozycje tynków, zróżnicowane tekstury, z zastosowaniem naturalnych okładzin.

Dom parterowy, czy może z poddaszem?
Pod względem kosztów budowy najbardziej ekonomiczne są domy z poddaszem użytkowym oraz niewielkie parterówki. Największą popularnością wśród Inwestorów cieszą się projekty domów z poddaszem, w których powierzchnia użytkowa jest rozmieszczona na dwóch poziomach, dzięki czemu dom ma mniejszą powierzchnię zabudowy i zmieści się nawet na niedużej działce. Atutem domów parterowych jest ich niska bryła, dobrze integrująca się z otaczającym ogrodem, który może być dostępny z każdej części domu. Brak schodów to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo dla rodzin z dziećmi oraz seniorów. Inwestor uniknie także dodatkowego wydatku na ich wykonanie i montaż.

Budowa systemem gospodarczym z kosztorysem budowlanym
Na koszt całego przedsięwzięcia zasadniczy wpływ ma sposób prowadzenia budowy. Realizacja inwestycji systemem gospodarczym to bardzo dobry sposób na zracjonalizowanie wydatków. Wymaga od Inwestora większego zaangażowania, jednak w końcowym rozliczeniu oszczędności będę znaczące. Do współpracy warto zatrudnić doświadczonego kierownika budowy, który będzie czuwał nad właściwym przebiegiem i poprawnością wykonania poszczególnych prac budowlanych. W samodzielnej budowie bardzo pomocnym narzędziem będzie kosztorys budowlany, który umożliwi precyzyjną, realną kontrolę wydatków oraz właściwą organizację pracy. Pracowania ARCHON+ wraz z projektami domów oferuje także Inwestorom aktualne kosztorysy budowlane, w formie intuicyjnego w obsłudze programu.

Zobacz projekty domów tanich w budowie ARCHON+
Realizację marzeń o własnym domu tanim w budowie pomogą spełnić projekty z kolekcji ARCHON+. W różnorodnej ofercie Pracowni każdy Inwestor ma szansę znaleźć odpowiedni projekt, spełniający uwarunkowania lokalizacyjne, oczekiwania użytkowe domowników oraz zgodny z przyjętymi założeniami finansowymi.
Zaprezentowane poniżej wybrane projekty wyróżniają się efektywnym wykorzystaniem przestrzeni wewnętrznej i zapewniają mieszkańcom komfortowe warunki. Uwzględniono w nich praktyczne pomieszczenia gospodarcze oraz miejsca, w których można zamontować szafy na ubrania, a także schować odkurzacz czy pralkę. Pomysłowo zaaranżowane tarasy uzupełniają przestrzeń wypoczynkową, zachęcają do relaksu na świeżym powietrzu i podnoszą jakość życia rodziny.
Aktualne koszty realizacji poszczególnych projektów można sprawdzić na stronie Pracowni.
Możliwość porównania skróconych zestawień rzeczywistych kosztów budowy, prezentowanych w zakładce kosztorys każdego projektu ARCHON+, ułatwi podjęcie właściwej decyzji i wybór projektu, którego koszty realizacji będą odpowiadać budżetowi Inwestora.

Dom w malinówkach 11 A
tani w budowie projekt nowoczesnego domu z poddaszem użytkowym
powierzchnia domu – 114,68 m2
powierzchnia kotłowni – 4,04 m2
układ funkcjonalny - 5 pokoi, kuchnia, 2 łazienki, spiżarka, pralnia

Dom w sasankach 5
tani w budowie projekt domu z poddaszem użytkowym, polecany na wąską działkę
powierzchnia domu – 109,30 m2
układ funkcjonalny - 6 pokoi, kuchnia, 2 łazienki, spiżarka

Dom w wisteriach 8
tani w budowie projekt domu z poddaszem użytkowym, odpowiedni na działkę z wejściem od południa
powierzchnia domu – 119,85 m2
powierzchnia kotłowni – 4,81 m2
układ funkcjonalny - 5 pokoi, 1 kuchnia, 2 łazienki, spiżarka, garderoba

Dom w lipiennikach
tani w budowie projekt domu parterowego
powierzchnia domu – 95,32 m2
powierzchnia kotłowni – 4,87 m2
układ funkcjonalny - 4 pokoje, kuchnia, łazienka, spiżarka, toaleta, garderoba

Dom w kostrzewach 5
tani w budowie projekt domu parterowego z nowoczesna pergolą nad tarasem
powierzchnia domu – 99,41 m2
powierzchnia kotłowni – 2,86 m2
układ funkcjonalny - 5 pokoi, kuchnia, łazienka, spiżarka, toaleta

Pełna oferta Pracowni dostępna na www.archon.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group