Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4257
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Do czego wykorzystuje się profesjonalne przyssawki do szyb i jakie są ich rodzaje?

Czwartek, 3 lutego 2022, 12:07
Aktualizacja: 12:08
Autor: ts
Polska: Do czego wykorzystuje się profesjonalne przyssawki do szyb i jakie są ich rodzaje?
Fot. ts
Przyssawki do szyb stosuje się m.in. w sektorze budowlanym. Stanowią bardzo istotny element sprzętu, który wykorzystuje się do prac związanych z materiałami szklanymi. Na rynku dostępny jest szeroki asortyment przyssawek. Warto więc wiedzieć, jakie są ich podstawowe rodzaje. Poszczególne narzędzia różnią się bowiem zarówno wyglądem, jak i przeznaczeniem.

Jakie zastosowanie mają przyssawki do szyb?
Przyssawki do szyb, znane też jako chwytaki lub zawiesie, są rodzajem profesjonalnego narzędzia budowlanego. Służą do podnoszenia, a następnie transportowania oraz montowania różnego typu powierzchni szklanych. Co ważne, przyssawki do szyb, takie jak na przykład te: https://uplifter.pl/chwytaki-do-szyb-przyssawki-do-szyb/ pozwalają na pracę z materiałami zarówno o mniejszych, jak i o dużych gabarytach – wszystko zależy od ich rodzaju. Mogą także być wykorzystane do transportu i instalacji zarówno powierzchni płaskich, jak i giętych. Warto również wiedzieć, że tego typu sprzęt stosuje się nie tylko wewnątrz budynków, lecz także na zewnątrz, ponieważ jest on odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak wilgoć czy deszcz.

Przyssawki do szkła mają więc szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je przede wszystkim na budowach, choć są także przydatne w zakładach produkcyjnych i przemysłowych, a także w różnego typu halach (np. na których montuje się pojazdy) oraz warsztatach. Jako że pozwalają na pracę zarówno z gładkimi, jak i falistymi elementami szklanymi, są niezwykle uniwersalne. Wyróżniają się także dużą wygodą i bezpieczeństwem użytkowania, dlatego stanowią wyposażenie wielu przedsiębiorstw. Warto przy tym wiedzieć, że istnieją różne rodzaje przyssawek.

Jakie są główne typy przyssawek do szkła?
Poszczególne typy przyssawek do szyb różnią się przede wszystkim przeznaczeniem i sposobem zasilania. Na rynku dostępne są:
• ręczne przyssawki do szyb – chwytaki są wyposażone w manualną pompkę próżniową. Służą do zasysania materiałów gładkich, falistych oraz takich, które posiadają fakturę oraz rowki. Można je wykorzystać nie tylko do transportu materiałów szklanych, lecz także metalowych, drewnianych, kamiennych czy plastikowych. Najczęściej wykorzystuje się je jednak do przenoszenia szklanych tafli o niewielkich gabarytach. Udźwig takich przyssawek może być różny w zależności od modelu. Najczęściej jednak nie przekracza 100 kg;
• akumulatorowe przyssawki oraz przyssawki zasilane z sieci – chwytaki są wyposażone w elektryczną pompkę próżniową, co zwiększa ich poziom zaawansowania oraz funkcjonalności. Pozwalają one na przenoszenie i instalację zarówno szyb płaskich i giętych, jak i powierzchni chropowatych. Podczas ich używania możliwe jest nie tylko ręczne, lecz także mechaniczne obracanie i pochylanie transportowanych i montowanych materiałów. Ze względu na sposób ich zasilania, tego typu ssawki doskonale ułatwią pracę nawet z ciężkimi taflami.
Wybierając odpowiednią przyssawkę do szkła, należy więc przemyśleć własne potrzeby. Najważniejszym kryterium są gabaryty i waga materiałów, z którymi się pracuje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group