Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 4846
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Dlaczego etykiety na produktach są ważne?

Poniedziałek, 7 marca 2022, 13:55
Aktualizacja: 13:57
Autor: ts
Polska: Dlaczego etykiety na produktach są ważne?
Fot. ts
Etykiety stanowią dziś nieodłączny element wielu produktów i opakowań. Nie bez powodu – pełnią one bardzo istotne funkcje zarówno z perspektywy przedsiębiorstwa produkującego dane towary, jak i jego klientów. Warto więc zwrócić uwagę, aby zostały przygotowane w odpowiedni sposób.

Zachęta do zakupu produktu
Przedsiębiorstwa, która wypuszczają na rynek produkty spożywcze, kosmetyczne czy chemiczne, muszą zadbać nie tylko o jakość swoich towarów, lecz także o wszystko to, co „na zewnątrz” – czyli ich wygląd i opakowanie. Istotnym elementem staje się przygotowanie etykiet, które można zlecić zewnętrznej drukarni – cyfrowej lub offsetowej. Dobrym rozwiązaniem jest zwłaszcza pierwsza opcja. Etykiety cyfrowe, które można zamówić np. tutaj: https://unilogo-drukarnia.pl/etykiety-dla-sektora-small-business-poznaj-korzysci mogą być bowiem dowolnie spersonalizowane, co w dzisiejszych czasach jest bardzo interesującym zabiegiem marketingowym.

Dlaczego to takie ważne? Etykiety na produktach mają bowiem zachęcać klientów do zakupu danego towaru. Ich funkcja marketingowa coraz częściej wysuwa się więc na pierwszy plan. Obecnie na rynku czy to artykułów spożywczych, czy kosmetycznych lub innych panuje duża konkurencja, a sklepowe półki wręcz uginają się od rozmaitych produktów. Przeglądając dziesiątki podobnych towarów o zbliżonej jakości i cenie, konsument zaczyna „kupować wzrokiem” i kierować się tym, co jako pierwsze rzuci mu się w oczy i co najbardziej mu się spodoba pod względem wizualnym. Etykiety na produkty powinny być więc bardzo dobrze przemyślane. Ich projekt musi uwzględniać ich odpowiedni kształt, zastosowane kolory, elementy graficzne, odpowiednie napisy, użycie zdobień itp. Wszystko to powinno być dostosowane do typu produktu oraz grupy odbiorców, do których jest on kierowany. Zupełnie inaczej będą więc wyglądać np. etykiety na butelkach luksusowego wina, a inaczej na soczkach dla dzieci.

Wizytówka marki
Etykiety na produktach są też swoistą wizytówką danej marki. Powinny więc być spójne z jej ogólną identyfikacją wizualną i przekazem. Dzięki temu, gdy klient zobaczy opatrzony nimi produkt, od razu skojarzy go z danym przedsiębiorstwem. Jeśli darzy taką firmę zaufaniem, bez wahania sięgnie wówczas po jej asortyment.

Ważne źródło informacji
Nie można też zapominać, że etykiety pełnią istotną funkcję informacyjną. To bardzo ważne zwłaszcza z punktu widzenia konsumentów, np. czytając etykietę produktów spożywczych, mogą się z niej dowiedzieć np. o kaloryczności danego artykułu, wartościach odżywczych, jego terminie przydatności do spożycia, pochodzeniu, zawartości alergenów, sposobie przechowywania i przygotowania itp. Bez wątpienia warto więc dokładnie czytać etykiety. To ważne wyzwanie również dla firm produkujących dane towary – muszą one bezwzględnie pamiętać o umieszczeniu na opakowaniu wszystkich ważnych informacji i zrobieniu tego we właściwy sposób. Etykieta powinna być bowiem jak najbardziej czytelna. W przypadku wspomnianych artykułów spożywczych obowiązują nawet specjalne ustalenia dotyczące wielkości zastosowanej czcionki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group