Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 6577
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Czy warto pozycjonować sklep internetowy?

Wtorek, 30 listopada 2021, 11:03
Aktualizacja: 11:04
Autor: ts
Polska: Czy warto pozycjonować sklep internetowy?
Fot. ts
Reklama sklepów internetowych jest droga i nie zawsze przynosi pożądane korzyści. Wbrew pozorom zwiększenie ruchu wcale nie musi oznaczać lepszej konwersji. Odpowiednio przeprowadzone działania marketingowe mogą zapewnić nie tylko większą liczbę odwiedzających, ale też poprawę sprzedaży. Co zrobić, by budżet na reklamę wykorzystać w optymalny sposób? Jak zwiększyć ilość konwersji w sklepie internetowym?

Pozycjonowanie storn - sposób na dobrej jakości ruch
Pozycjonowanie to proces polegający na przeprowadzaniu czynności mających na celu poprawę pozycji naszego sklepu w organicznych wynikach wyszukiwania. To doskonały sposób, by przyciągnąć do naszego sklepu internetowego potencjalnych klientów. W przeciwieństwie do Google Ads ta forma promocji nie wymaga opłacania każdej unikalnej wizyty na naszej stornie.

Pozycjonowanie stron wykonane przez profesjonalną agencję jest bezpieczne i pozwala w relatywnie krótkim czasie podnieść pozycje naszej strony na wybrane słowa kluczowe. Poprawnie przeprowadzone pozycjonowanie polega zarówno na zoptymalizowaniu witryny zgodnie z wytycznymi dla webmasterów, jak i przeprowadzanie działań z zakresu content-marketingu i link-buildingu. Wszystkie te elementy składają się na pozycjonowanie, którego celem jest dostarczenie nam jak najlepszej jakości ruchu, który szybko zacznie konwertować.

Niestety pozycjonowanie wykonywane w sposób nieprawidłowy może narazić nas na kary ze strony największych wyszukiwarek internetowych, w tym Google. To właśnie dlatego decydując się na wybór konkretnej firmy, warto dokładnie przeanalizować umowę i portfolio, które pozwoli nam sprawdzić, jak skuteczna jest dana firma.

Jak przebiega proces pozycjonowania strony?
Pierwszą rzeczą, która powinna być wykonana, zanim przystąpimy do działania, jest audyt sklepu. Pozwoli on nam znaleźć wszystkie mocne i słabe strony naszej witryny. Na jego podstawie wdrażane będą zmiany mające na celu poprawne działanie sklepu zarówno w oczach internetowych robotów, jak i ludzi, którzy odwiedzają nasz sklep.

Kolejnym krokiem jest uzupełnienie strony w potrzebne treści. Proces ten wykonywany jest przy udziale copywriterów i ma na celu utematycznienie konkretnych podstron naszego sklepu.

Ostatnim krokiem są działania polegające na budowaniu dobrej jakości odnośników, które prowadzić będą do naszego sklepu. W chwili obecnej najczęściej wykorzystywanym źródłem linków są artykuły sponsorowane, które zapewniają dobrej jakości linki, ale też możliwość przekierowania sporej ilości ruchu wprost do naszego sklepu.

Ile trwa pozycjonowanie i jak dużo kosztuje?
Koszt pozycjonowanie zależny jest od wielkości strony i branży, w której działamy. Trudno jednoznacznie oszacować ile będzie kosztować wypozycjonowanie go na wybrane przez nas słowa kluczowe.

Pozycjonowanie jest działaniem marketingowym, które powinno trwać ciągle. Odpowiednia opieka pozycjonerów zapewnia większą ilość ruchu i ciągłe rozwijanie sklepu w sposób, który umożliwia zdecydowane zwiększenie przychodów w każdym sklepie internetowym.

Pamiętajmy, że kluczem w pozycjonowaniu jest wybór dobrej firmy, która zapewni skuteczną opiekę nad naszym biznesem w sieci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group