Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 6682
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Czy pistolet elektryczny sprawdzi się w rozgrywce CQB?

Piątek, 3 grudnia 2021, 12:26
Aktualizacja: 12:27
Autor: ts
Polska: Czy pistolet elektryczny sprawdzi się w rozgrywce CQB?
Fot. ts
Rozgrywki CQB oznaczają grę na krótkim dystansie. Taki tryb wymaga oczywiście odpowiedniego wyposażenia. Najważniejszy jest dobór repliki – wśród miłośników airsoftu bardzo popularne są pistolety elektryczne. Charakteryzuje je wysoka szybkostrzelność i wygoda użytkowania. Czy taki sprzęt ma swoje miejsce w rozgrywce CQB? Sprawdź nasz artykuł, aby dowiedzieć się, czego najlepiej używać na krótkim dystansie!

Najważniejsze cechy pistoletów elektrycznych do airsoftu
Pistolety elektryczne mają wiele zalet, dzięki którym zyskały ogromną popularność. Kompaktowe modele są idealne, jeśli chodzi o rozgrywki CQB, ponieważ gracz zyskuje dużą mobilność. Można bez problemu się przemieszczać, celować i oddawać strzały. Pełna swoboda to duży plus, jeśli chodzi o pistolety elektryczne, które można znaleźć np. tu: https://gunfire.com/pl/menu/pistolety-elektryczne-307.html. Dodatkową zaletą są najczęściej bardzo dobre parametry, głównie szybkostrzelność. Niektóre modele są półautomatyczne lub w pełni automatyczne, co przekłada się na skuteczność, zwłaszcza podczas rozgrywki CQB.

Pistolety elektryczne są bardzo proste w obsłudze i eksploatacji. Wystarczy tylko pamiętać o naładowanym akumulatorze. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie zakup kilku baterii, żeby nawet w trakcie rozgrywki móc je wymienić. Odpowiednie czyszczenie repliki oraz dbanie o akumulatory to wszystko, co będzie potrzebne. Prostota ta sprawia, że pistolety elektryczne są tak szeroko wykorzystywane w airsofcie.

Jakie repliki są najskuteczniejsze w rozgrywkach CQB?
Prócz pistoletów elektrycznych można wyróżnić kilka innych rodzajów replik. Miłośnicy airsoftu bardzo często wykorzystują strzelby, karabinki oraz różne dodatkowe akcesoria, takie jak granaty czy miny zbliżeniowe. Ważne, by sprzęt nie ograniczał mobilności gracza i pozwalał na szybką reakcję. W rozgrywkach CQB może to decydować o zwycięstwie lub porażce.

Jeśli chodzi o pistolety elektryczne, należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych parametrów. Replika do airsoftu musi być odpowiednio lekka i poręczna przy grze na bliskim dystansie. Warto zatem sprawdzić wagę oraz wymiary konkretnego modelu. Dodatkowo powinniśmy wziąć pod uwagę materiał, z jakiego wykonano sprzęt. Takie urządzenia są często narażone na trudne warunki, w związku z czym muszą być wytrzymałe, a w środku znajduje się elektronika, która jest dość wrażliwym elementem wymagającym ochrony.

Przy zakupie pistoletu elektrycznego do CQB trzeba sprawdzić jego szybkostrzelność oraz szybkość wylotową kulki. Wskazane parametry decydują o tym, czy dany model będzie w ogóle skuteczny przy tak dynamicznej rozgrywce. Najlepiej wybierać sprzęt, który strzela szybko (może być automatyczny). Należy jednak pamiętać, że wiąże się to z koniecznością częstej wymiany magazynka, co wystawia gracza na niebezpieczeństwo.

Dość ważną cechą pistoletów elektrycznych jest uniwersalne zastosowanie. Nie musi to być podstawowa replika do airsoftu – można wykorzystywać taki sprzęt jako broń przyboczną. Okaże się to nieraz skutecznym rozwiązaniem, także przy rozgrywkach krótkodystansowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group