Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5952
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Cashback – Gdzie możemy z niego skorzystać?

Czwartek, 28 października 2021, 13:19
Aktualizacja: 13:20
Autor: ts
Polska: Cashback – Gdzie możemy z niego skorzystać?
Fot. ts
W czasach szybkich płatności i dużych transakcji, coraz mniej osób nosi przy sobie gotówkę. Częściej jest to karta płatnicza lub telefon. Płacimy tym za jedzenie, ubrania czy usługi. Istnieją jednak jeszcze miejsca, w których kartą płacić nie można. Jak sobie z tym poradzić, gdy nie posiadamy przy sobie gotówki? Przedstawiamy czym jest cashback.

Co to jest cashback?
Cashback jest to usługa dostępna od momentu odebrania karty płatniczej. Pozwala ona na wypłatę gotówki przy okazji płatności na stacji benzynowej, supermarkecie czy małym osiedlowym sklepie. W ten sposób, nie ma potrzeby szukania bankomatów w pobliżu. W tym przypadku nie ma znaczenia kwota minimalna czy liczba produktów, usługa ta dostępna jest w każdej postaci.

W trakcie dokonywania płatności należy poinformować kasjera o tym, jaką kwotę chcemy wypłacić z konta. Nie musi być to kwota pełna! Może kończyć się groszami - nie jak w przypadku wypłaty z bankomatu (20zł, 50zł czy 100zł). Dzięki temu możemy wypłacić tyle, ile potrzebujemy. Kasjer doliczy wysokość tej kwoty do sumy paragonu.

Moneyback, czym się różni od cashbacku?
Moneyback jest to promocja bankowa dzięki której płacący kartą uzyskuje zwrot części poniesionych kosztów. Jest to sposób na zachęcenie klienta do skorzystania z usług konkretnego banku. Nie wszystkie banki oferują taką usługę, warto więc przy wyborze rozpatrzyć co do zaoferowania ma konkretna firma.

W kwestii moneyback warto przeczytać warunki promocji, gdyż jest ona najczęściej ograniczona pewnymi warunkami. Może ona dotyczyć konkretnych produktów, minimalnej czy maksymalnej wydanej kwoty czy określonego sklepu. Może się w efekcie okazać, że ten bonus nie jest tak atrakcyjny, jak mogło się wydawać.

Cashback - zakład bez ryzyka
Oprócz zwykłego cashbacku, w internecie często można spotkać się z zakładem bez ryzyka u bukmachera. Na czym polega ta promocja bukmacherska? Niektórzy legalni bukmacherzy w Polsce oferują możliwość obstawienia zakładu cashback, który daje możliwość poniesienia tylko części postawionej kwoty.

Promocja ta polega to na tym, że w razie przegranego zakładu, stawiającemu zwracana jest część wydanych pieniędzy. W zależności od bukmachera jest to 100% lub jakaś część. Jest to forma zachęcenia potencjalnego klienta do założenia konta u bukmachera i korzystania z dalszych promocji. Dobrym przykładem jest kod promocyjny betfan, dzięki któremu otrzymujemy cashback 600 zł.

Serwisy Cashback
Są to serwisy pośredniczące, które otrzymują od sklepów które promują, prowizje za pozyskiwanie klientów. W ramach tej prowizji, część z tych pieniędzy trafia do użytkowników korzystających z tej promocji. Dzięki temu, kupujący ma okazję zaoszczędzić choć część tego, co wydał na zakup produktu lub usługi. Nie mówimy tu o dużych kwotach, zazwyczaj jest to od 1% do 3% wartości produktu lub usługi.

Jeśli jednak jesteśmy osobami, które często kupują online, ta suma w perspektywie roku może być niemała. Dodatkową zaletą jest darmowość serwisów typu cashback. Zainstalowanie wtyczki i rejestracja konta to jeden z prostszych i niezobowiązujących sposobów na oszczędzenie pieniędzy w internecie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group